Futbal

Reprezentácia SR do 21 rokov má postup na budúcoročné ME už na dosah

Zverenci trénera Pavla Hapala sa v piatok 7. októbra v Myjave stretnú s bieloruskými rovesníkmi a eliminačné boje o postup na ME 2017 zavŕšia v utorok 11. októbra v Turecku.

Hamšík po prvej prehre Neapola: Nebolo nám súdené skórovať

V 7. kole talianskej Serie A prehrali v Bergame s Atalantou 0:1 a v tabuľke strácajú na vedúci Juventus Turín štyri body.

DI Matteo skončil na lavičke Aston Villy

Villa sa chce po roku vrátiť do anglickej Premier League, no v tabuľke druhej najvyššej súťaže figuruje až na 19. mieste.

Southgate zaradil do anglickej nominácie i Rashforda s Lingardom

Angličania najskôr v sobotu 8. októbra privítajú Maltu, o tri dni neskôr nastúpia v Ľubľane proti Slovinsku.,aktualizované

Petrohrad vyhral nad Spartakom, Slovák Mak prihral na gól

Podľa slovenského reprezentanta to bol proti lídrovi veľmi ťažký, ale nakoniec úspešný duel so zaslúženým víťazstvom.

Manchester City prehral prvýkrát v sezóne, naložil mu Tottenham

Na pôde Tottenhamu Hotspur prehrali 0:2 a pred "kohútmi" majú na čele tabuľky už iba jednobodový náskok.

Vladimíra Weissa zadržala polícia pre podozrenie z priestupku

Dvadsaťšesťročného Weissa zastavili policajti skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa podľa informácií zdroja nachádzalo až desať mladých ľudí.

Brno vybojovalo v nadstavenom čase remízu so Spartou

Slovák Matúš Lacko nastúpil v drese Brna v 78. minúte. ,aktualizované

Vedúca Žilina zdolala druhú Podbrezovú, Trenčín remizoval

Horehronské prekvapenie tejto sezóny utrpelo vôbec prvú prehru vo Fortuna lige 2016/2017. ,aktualizované

Tottenham doma zdolal Manchester City

Obhajca majstrovského titulu Leicester City hral na vlastnom trávniku so Southamptonom bez gólov.

Prvá prehra Neapola, Atalante Bergamo podľahol 0:1

Sampdoria Janov, v základnej zostave s Milanom Škriniarom, remizovala s Palermom 1:1, keď vyrovnávajúci gól domácich strelil v piatej minúte nadstaveného času Bruno Fernandes.

Modrič podstúpil artroskopiu, vynechá približne mesiac

Modrič sa na bolesť kolena sťažoval niekoľko týždňov a z tohto dôvodu už vynechal viacero duelov za sebou.

Ancelotti po remíze Bayernu: Sme sklamaní, že sme stratili dva body

Futbalisti Bayernu Mníchov stratili prvé body v novej bundesligovej sezóne. Úradujúci nemecký majster remizoval v Alianz aréne s 1. FC Kolín 1:1.

Žilinčania porazili Podbrezovú, Michalovce podľahli Slovanu

V zápase Fortunaligy Ružomberok remízoval s Dunajskou Stredou, Kopaničiari zdolali Záhorákov a Michalovce nestačili na Slovan.,aktualizované

V talianskej nominácii na MS 2018 je 26 hráčov, opäť chýba Balotelli

Tréner talianskej futbalovej reprezentácie Gian Piero Ventura verí rovnakému kádru, s ktorým úspešne vstúpil do bojov o postup na ruský svetový šampionát 2018.

Mathieu po vyradení z francúzskeho kádra ukončil reprezentačnú kariéru

Tridsaťdvaročný obranca, ktorý odohral za "Les Bleus" päť zápasov a pre zranenie lýtka vynechal domáci európsky šampionát.

Neymar podal žalobu na brazílsku vládu za únik informácií

Brazílsky reprezentant bol v minulom roku obvinený z daňových únikov za roky 2011 až 2013 v celkovej výške takmer 16 miliónov dolárov.

Nováčik z Lipska vytvoril bundesligový rekord

Futbalisti RasenBallsport Lipsko zvíťazili v úvodnom stretnutí 6. kola nemeckej bundesligy nad Augsburgom 2:1. Nováčik súťaže poskočil v tabuľke na tretie miesto.

Ján Ďurica dostal za svoje výroky pokutu 5000 švajčiarskych frankov

Viacero slovenských futbalistov bolo po zápase v trnavskej City Arene po anglickom góle v piatej minúte nadstaveného času rozčarovaných.

Nemci pomôžu Kosovu s tréningom členov realizačného tímu

Nemecko pomôže Kosovskému futbalovému zväzu s tréningom členov administrácie, rozhodcov, trénerov a zameria sa tiež na prácu s mladšími hráčmi.

Dortmund bude minimálne dva týždne bez Schürrleho

Nemecký reprezentant si v stretnutí Ligy majstrov proti Realu Madrid zranil pravé koleno a bude musieť nosiť špeciálnu dlahu.

Tréner Arsenalu Wenger by neodmietol anglickú reprezentáciu

Zmluva Wengera s kanoniermi vyprší po sezóne a podľa médií je jedným z kandidátov na funkciu reprezentačného trénera.

FIFA angažovala Le Floc'ha na pozíciu riaditeľa reklamy

Bývalý šéf marketingu Európskej futbalovej únie (UEFA) zaujme po reštrukturalizácii novovytvorený post vo FIFA.

UEFA nepotrestá Rostov za banán na ihrisku

UEFA v piatok informovala, že k tomuto stretnutiu neiniciovali disciplinárne konanie.

Hviezda Manchestru Scholes verí Liverpoolu: Môže vyhrať Premier League

Dodal, že pre United to bude veľká skúška, ale myslí si, že vzájomný zápas sa skončí remízou.

Favorit Miláno podľahol Sparte, podľa Holoubka je víťazstvo návykové

Inter Miláno je po dvoch kolách posledný v K-skupine s nulou na konte. Sparta ho na Letnej prevýšila v nasadení i štatistikách a zaslúžene triumfovala 3:1.

Tréner Mourinho o gólmanovi Ibrahimovičovi: Je neuveriteľné, čo dokáže

Červení diabli Zorju Luhaňsk doma zdolali 1:0 vďaka gólovému inštinktu Zlatana Ibrahimoviča, ktorý sa zapísal do streleckej listiny po štvorzápasovej odmlke.

Ronaldovo lietadlo malo nehodu

Ronaldo svoj stroj v hodnote 15 miliónov eur často prenajíma. Jeho pilot však nezvládol pristávací manéver a pri prudkom brzdení dokonca zišiel z dráhy.

Fenerbahce i Zenit vyhrali, Ibrahimovič vykúpil Manchester United

Viktoria Plzeň si pripísala druhú remízu v rámci E-skupiny. V základnej zostave s brankárom Matušom Kozáčikom a útočníkom Marekom Bakošom uhrala bezgólový výsledok na ihrisku Austrie Viedeň. ,aktualizované

Prezident SFZ J. Kováčik: Športovci a právnici sa navzájom potrebujú

Aktuálne poznatky súvisiace s problematikou športového práva budú počas dvoch dní (29.-30. 9.) prezentovať lektori zo SR a ČR na konferencii Šport a právo, ktorá sa vo štvrtok začala v Poprade.

Celtic Glasgow dostal pokutu za vyvesenie palestínskych vlajok

UEFA v posledných rokoch prísne trestá akékoľvek transparenty s politickými motívmi a tiež prejavy rasovej neznášanlivosti.

V Anglicku vyšetrujú korupciu v druhej najvyššej futbalovej súťaži

Britský denník Daily Telegraph uviedol, že tréner Queens Park Rangers Hasselbaink mal rokovať s reportérmi denníka, ktorí sa vydávali za investorov z fiktívnej spoločnosti z Ďalekého Východu.

KVALIFIKÁCIA MS: V slovinskom kádri na zápas so SR prevaha legionárov

Jediným nováčikom v kádri je stredopoliar Aleks Pihler z NK Maribor, iba päť hráčov pôsobí v kluboch z najvyššej domácej súťaže.

UEFA potrestala Legiu varšava, doma proti Realu bude hrať bez divákov

Poľský majster pyká za neprístojnosti fanúšikov, ktorí sa počas zápasu s Borussiou Dortmund bili s členmi usporiadateľskej služby, hádzali pyrotechniku na trávnik a vykrikovali antisemitské heslá.

LIGA MAJSTROV: Rostov čaká pravdepodobne trest za banán na ihrisku

Podľa spoločnosti FARE Network, ktorá monitoruje pre UEFA rasistické incidenty, hodili banán na trávnik v 8. minúte zápasu a zostal na ňom ďalších 15 minút.

LIGA MAJSTROV: Bayern s čiernou sériou, Atletico s veľkým víťazstvom

Madridský tím zostáva v tejto sezóne nezdolané, na Štadióne Vicenteho Calderona vyhral 26 z uplynulých 31 zápasov v európskych pohároch.

Valenciu pravdepodobne povedie Cesare Prandelli

Podľa správ talianskych a španielskych médií sa Prandelli ujme taktovky v priebehu budúceho týždňa, kedy by mal podpísať dvojročný kontrakt.

Hamšík odohral celý zápas, no v 20. minúte si na prvej žrdi ideálne naskočil na center z rohu a hlavou umiestnil loptu do siete. Neapolu tam pomohol k výhernému skóre 4:2 nad Benfica Lisabon. ,aktualizované

Neapol vedie vďaka Hamšíkovi po polčase nad Benficou 1:0

V šlágri večera viedlo Atletico Madrid nad Bayernom Mníchov rovnako 1:0. Gól strelil v 35. minúte Yannick Carrasco.

Granada po zlom úvode sezóny ukončila spoluprácu s trénerom Jemezom

Granada figuruje po šiestom kole najvyššej španielskej súťaže na predposlednom mieste so ziskom dvoch bodov.