Utorok 11. jún 2024

Futbal

Útočník Norimbergu Zreľák si zlomil na tréningu nohu, čaká ho operácia

Podľa informácie na klubovom webe prišlo ku zraneniu pred pondelňajším ligovým zápasom s FC St. Pauli.

Nemecká rozhodkyňa Steinhausová zožala za výkon slová uznania

V nedeľu sa stala historicky prvou ženou, ktorá viedla z pozície hlavného arbitra zápas najvyššej Bundesligy. Hertha Berlín v ňom remizovala v 3. kole doma s Werderom Brémy 1:1.

Nitra napriek prvej prehre stále lídrom, kouč Trnavy: Dôležité body

Až do záveru súboja to nebol príliš atraktívny futbal. Potom sa však urodili gólové momenty a takmer šesť tisíc divákov videlo rozuzlenie v posledných sekundách.

Poyet skončil na poste trénera Šanghaj Šen-chua

Štyridsaťdeväťročnému Uruguajcovi nepomohol k úspešnej sezóne ani argentínsky útočník Carlos Tévez, ktorý so Šanghajom podpísal zmluvu s rozprávkovým platom 725-tisíc eur týždenne.

FORTUNA LIGA: Trnava doma porazila Nitru 2:1

Najskôr sa z vedenia tešili hostia, keď striedajúci Ivančík vystrelil spoza 16-ky a jeho lopta sa od pravej žrde odrazila do trnavskej siete. ,aktualizované

Celta zdolala Alaves 1:0, Lobotka prvýkrát v základe

Celý zápas za Celtu odohral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, pre ktorého to bol premiérový štart v základnej zostave galícijského tímu.

Hertha hrala s Brémami, Steinhausová prvou rozhodkyňou v Bundeslige

Rozhodkyňou stretnutia bola 38-ročná Bibiana Steinhausová. ,aktualizované

Škriniarov Inter opäť víťazne, Lazio Rím triumfovalo nad AC Miláno

V zostave domáceho tímu opäť odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.,aktualizované

Zidane po ďalšej strate vyhlasuje, že Real musí byť efektívnejší

Real Madrid má po troch kolách na konte 5 bodov za jednu výhru a dve remízy. V sobotu musel po góle Iviho Lopeza z 12. minúty doháňať stratu a vyrovnať dokázal ešte pred prestávkou Lucas Vazquez.

Ederson vyviazol bez vážnejšieho zranenia, Mané sa mu ospravedlnil

Mané v 37. minúte dostal po zákroku na Edersona priamo červenú kartu, keď vysokou nohou trafil do tváre brankára domácich, ktorý chcel odhlavičkovať pred pokutovým územím loptu.

FORTUNA LIGA: Trenčín remizoval so Slovanom, Žilina zdolala Podbrezovú

Úvodná desaťminútovka sa niesla v znamení zoznamovania sa súperov. ,aktualizované

Vedenie Chelsea nariadilo fanúšikom, aby nespievali chorál na Moratu

Morata prišiel na Stamford Bridge počas letného prestupového obdobia z Realu Madrid.

Manchester City rozdrvil oslabený Liverpool 5:0

Manchester dokázal v ďalšom priebehu zápasu početnú výhodu premeniť na strelenie štyroch gólov.,aktualizované

Bayern Mníchov prekvapujúco prehral s Hoffenheimom

Domáci tak poskočili už na druhú priečku tabuľky, pre Bavorov to bola prvá prehra v sezóne.

Real Madrid len remizoval s Levante 1:1

Skóre stretnutia otvoril hosťujúci Ivi v 12. minút.,aktualizované

Putin vyslal trofej pre futbalového majstra na cestu okolo sveta

Trofej sa počas najbližšieho roka predstaví v 24 ruských mestách a v 50 krajinách sveta.

Lewandowski skritizoval transferovú politiku a prípravu Bayernu

Lewandowski prišiel do Bayernu v roku 2014 z konkurenčnej Borussie Dortmund. Počas svojho pôsobenia v bavorskej metropole získal s klubom v každej sezóne bundesligový titul.

V zápasoch Kráľovského pohára v Španielsku budú testovať videorozhodcu

Plné použitie tohto systému v stretnutiach najvyššej súťaže by mohli spustiť už v nasledujúcom ročníku.

Sektor pre fanúšikov Slovana bude v Trenčíne uzavretý

Disciplinárna komisia uložila ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze vstupu fanúšikov klubu do sektoru hostí na 1 súťažné stretnutie vo Fortuna lige.,aktualizované

Cyperský fanúšik Platiniho má najväčšiu zbierku športových suvenírov

Philippos Stavrou Platini si oficiálne zmenil meno, aby obsahovalo priezvisko majstra Európy 1984.

FIFA otvorila disciplinárne konanie voči Dele Allimu za obscénne gesto

Nešportové správanie hráča Tottenhamu Hotspur zachytili televízne kamery.

Barcelona súhlasila s uvoľnením Turana na hosťovanie do Galatasarayu

Po návrate z hosťovania bude Turana viazať s Barcelonou ešte rok platná zmluva.

Holandský útočník Janssen mieri na hosťovanie do Fenerbahce

Po troch kolách najvyššej tureckej súťaže patrí Fenerbahce 6. priečka v tabuľke so ziskom piatich bodov.

Fortuna liga pokračuje, trnavský Spartak privíta lídra z Nitry

O zápas je veľký divácky záujem, predstavitelia domáceho klubu očakávajú na Štadióne Antona Malatinského sedem až osemtisícovú návštevu.

Futbalová Nitra angažovala do obrany Machovca

Staronová posila podpísala pod Zoborom kontrakt na jeden rok.

KVALIFIKÁCIA MS: JAR nesúhlasí s opakovaním zápasu proti Senegalu

Pôvodný duel, ktorý sa hral 12. novembra 2016, totiž zmanipuloval rozhodca. FIFA už v marci potrestala ghanského rozhodcu Josepha Lampteyho doživotným dištancom.

Fenerbahce sa nepodarilo dotiahnuť hosťovanie Diega Costu

Španielsky reprezentant je síce hráčom anglickej Chelsea Londýn, ale v klube nebol od májového finále FA Cupu a nevylúčil ani právne kroky.

Trabzonspor získal ďalšieho Slováka: Tento obranca mieri do Turecka

O odchode 31-ročného obrancu sa hovorilo niekoľko dní, v jeho doterajšom pôsobisku Olympique Marseille s ním totiž tréner Rudi Garcia už nepočítal.

Premier League schválila skoršie uzatvorenie prestupového trhu

V Premier League sa budú môcť po novom nakupovať hráči len do štvrtka pred úvodným kolom sezóny.

Steinhausová sa stala prvou rozhodkyňou v Bundeslige: Som šťastná

Vedenie Nemeckého futbalového zväzu (DFB) zverejnilo vo štvrtok jej nomináciu na zápas medzi Herthou Berlín a Werderom Brémy.

Futbalisti SR predbežne v béčku Ligy národov UEFA

V novej súťaži bude hrať celkovo 55 krajín rozdelených do štyroch líg na základe koeficientu UEFA.

Čiľan Vidal oznámil ukončenie reprezentačnej kariéry

Čile po prehrách s Paraguajom a Bolíviou kleslo až na šieste miesto tabuľky juhoamerickej zóny CONMEBOL, ktoré nezaručuje ani účasť v interkontinentálnej baráži.

Shaw dostal za incident s mäsovým sendvičom dvojmesačný dištanc

Shaw v druhom polčase zápasu 5. kola Anglického pohára s Arsenalom Londýn zjedol mäsový sendvič, čím podľa verdiktu nezávislej komisie FA ovplyvnil stávky.

Slovenský futbalista Juhar podpísal zmluvu s Brnom

Dvadsaťdeväťročný krídelník s klubom doteraz trénoval a odohral aj prípravný duel.

MS: Austrália odohrá odvetu play off so Sýriou v Sydney

Víťaz dvojzápasu bude v novembri bojovať o miestenku na svetový šampionát v Rusku so štvrtým tímom zóny CONCACAF združujúcej krajiny Severskej Ameriky a Karibskej oblasti.

Kvalifikačný zápas medzi JAR a Senegalom sa bude opakovať

FIFA oznámila, že opakovaný zápas sa uskutoční v novembrovom asociačnom termíne, presný dátum oznámi neskôr.

FIFA začala vyšetrovanie správania nemeckých fanúšikov v Prahe

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) vyšetrí nielen správanie nemeckých chuligánov, ale posvieti si aj na Český futbalový zväz, ktorý bol ako hostiteľ zodpovedný za organizáciu zápasu.

Nigérijčan Ashiru novou posilou DAC-u Dunajská Streda

Na Slovensku si spravil dobré meno počas jesene 2016, keď obliekal dres Tatrana Prešov.

Prešovčanom patrí po šiestom kole 8. priečka a na umiestnenie v prvej polovici tabuľky strácajú dva body.

KVALIFIKÁCIA MS: Španieli proti Lichtenštajnsku s rekordným triumfom

Španielski futbalisti vybavili zápas vo Vaduze za úvodných 16 minút, po ktorých viedli 3:0.