Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Futbal

Dušan KEKETI: S El Maestrom to bol risk, no pánboh zaň zaplať

Po nedávnom zisku historicky prvého titulu majstra SR v podaní trnavských futbalistov, sme sa pred pár dňami v televíznom štúdiu TABLET.TV porozprávali s prezidentom Spartaka Dušanom Keketim st.

Kompany by mohol pomôcť Belgicku v treťom zápase proti Anglicku

Kompany si poranil v júni v prípravnom zápase proti Portugalsku slabiny, tréner verí, že obranca sa dá do poriadku na záverečný zápas v skupine.

Chorváti budú favoritom proti omladenej Nigérii

Balkánci sa pred historicky prvým vzájomným stretnutím víťazne naladili triumfom 2:1 nad Senegalom, kým Afričania prehrali v štyroch z uplynulých piatich zápasov pred šampionátom.

Argentína na MS remizovala s Islandom, Messi nepremenil jedenástku

Argentína mala celý zápas prevahu, no nedokázala ju pretaviť do víťazstva.,aktualizované

Ibrahimovič sa zastal Benzemu: Vymeňte ho za Deschampsa

Dvadsaťdeväťročný útočník si neobliekol najcennejší dres už od októbra 2015, dôvodom je jeho spojitosť s vydieraním spoluhráča z národného mužstva Mathieua Valbuenu.

Lichtsteiner upozorňuje na Neymara: Je nemožné ho neutralizovať

Je pravdepodobne najlepší a najkompletnejší hráč na svete na jeho pozícii, hovorí o Neymarovi obranca Švajčiarska.

Egyptský futbalista M. Salah by mal nastúpiť proti Rusku

Egypt vo svojom prvom zápase v A-skupine prehral s Uruguajom 0:1.

Francúzi sa na MS natrápili s Austráliou, no napokon zvíťazili 2:1

O triumfe zverencov Didiera Deschampsa rozhodol v 81. minúte stredopoliar Paul Pogba s prispením teču obrancu Austrálie Aziza Behicha.,aktualizované

Nízki Peruánci sa dánskeho dynamitu neboja

Juhoameričania majú výškový priemer mužstva len 178 cm, ich dánsky súper 185 cm.

De Gea podpísal s Manchestrom United novú zmluvu na päť rokov

Španielsky reprezentant tak ukončil špekulácie o prestupe do Realu Madrid.

Tunisania morálne podporili zraneného Msakniho, pridá sa k tímu

Tréner Tunisanov Nabil Maaloul chce Msaknimu aj takýmto spôsobom poďakovať za výkony v kvalifikácii, podľa kouča patril medzi kľúčových hráčov.

Löw verí v lojálnosť Özila a Gündogana, DFB chce odpovede

Obaja reprezentanti sa dostali pod paľbu kritiky po tom, čo sa odfotili s prezidentom Turecka Recepom Tayyipom Erdoganom.

Koscelník sa stal novou posilou Slovana Liberec

Do mužstva si ho vybral nový slovenský tréner Zsolt Hornyák.,aktualizované

Messi s jasným cieľom, Island čaká premiéra na svetovom šampionáte

Úvodné zápasy na svetových šampionátoch Argentínčanom vychádzajú, keď boli úspešní v posledných šiestich prípadoch.

Systém VAR prvýkrát v akcii na MS, prisúdil Francúzom jedenástku

Hlavný rozhodca pôvodne neodpískal faul Joshuu Risdona na Griezmanna v šestnástke Austrálie, potom si však vyžiadal preštudovanie situácie na videu a následne ukázal na biely bod.

Futbalový Slovan angažoval srbského krídelníka Dražiča

Srbský mládežnícky reprezentant prestúpil k belasým zo Celty Vigo.

Zraneného ruského futbalistu Dzagojeva čaká minimálne desaťdňová pauza

Vedenie zbornej oznámilo, že vyšetrenie magnetickou rezonanciou potvrdilo u 27-ročného stredopoliara poškodenie zadného stehenného svalu.

Uruguaj spasil stopér Gimenez, Cuper nechcel u Salaha riskovať

Dvojnásobní majstri sveta príliš neoslnili. Na štadióne v Jekaterinburgu sa nepresadili ani najväčšie uruguajské zbrane Luis Suarez a Edinson Cavani.

Austrália nechce proti Francúzom iba brániť

Jeden nepodarený vstup do MS si však francúzsku futbalisti pamätajú - na MS 2002 prehrali 0:1 so Senegalom a napokon sa ani neprebojovali zo základnej skupiny.

Macron priletí do Ruska, až keď Francúzi postúpia na MS do semifinále

Francúzskych reprezentantov však príde na svetový šampionát už od začiatku osobne podporiť bývalý prezident Nicolas Sarkozy.

Ciman sa vrátil z Ruska domov, Kompany by sa mal stihnúť uzdraviť

Kompany si privodil zranenie v prípravnom zápase, v ktorom Belgicko remizovalo s úradujúcimi majstrami Európy Portugalcami 0:0.

Ronaldova šou v iberskom derby, Santos: Je najlepší na svete

V iberskom derby Portugalci dvakrát viedli, no napokon boli radi aj za remízu 3:3, keď im aspoň bod zachránil Cristiano Ronaldo v 88. minúte parádnou strelou z priameho kopu.

Ronaldo sa stal štvrtým hráčom histórie, ktorý skóroval na štyroch svetových šampionátoch.,aktualizované

UNIKÁTNE FOTO: Tieto futbalové tímy už vedia, ako chutí triumf na MS

Z pohára víťazstva chutí najlepšie. Vďaka portálu Vtedy.sk Prinášame unikátne dobové snímky víťazov majstrovstiev sveta s originálnymi popiskami.

Cristiano Ronaldo skóroval na ôsmich veľkých turnajoch za sebou

Premenenou penaltou v piatkovom dueli B-skupiny MS 2018 v Rusku proti Španielsku sa zaradil k brazílskej legende Pelému a dvojici Nemcov Uwemu Seelerovi.

Maroko si dalo vlastný gól, vyhral Irán

Maročanov mohol desať minút pred koncom nakopnúť dobrý volej Ziyecha, ktorý vytesnil Beiranvand, ale táto príležitosť sa ukázala ako ich posledná na otvorenie skóre.,aktualizované

Granit Xhaka sa upísal Arsenalu do roku 2024

Dvadsaťpäťročný stredopoliar sa upísal kanonierom do roku 2024, jeho predchádzajúci kontrakt končil v roku 2021.

Tréner Argentíny odhalil zostavu pred zápasom s Islandom

Vedľa Lionela Messiho začne na hrote útoku Sergio Agüero. V bránke sa namiesto Sergia Romera, ktorý nie je k dispozícii, objaví Willy Caballero.

V 1. šlágri MS povedie Španielov proti Portugalsku legendárny Hierro

Majster sveta z roku 2010 len dva dni pred jeho prvým duelom na turnaji senzačne prepustil trénera Juliena Lopeteguiho, ktorého hneď nahradil Fernandom Hierrom.

Nitru posilnil srbský útočník Popin

S futbalom začínal v rodnom Srbsku. Jeho ďalšie kroky smerovali cez Macedónsko, Rumunsko, Maďarsko až na Slovensko.

FIFA sa bude zaoberať prázdnymi tribúnami v Jekaterinburgu

V piatok bolo prítomných v hľadisku 27.015 divákov, štadión má kapacitu 33.061 miest.

Sekulič sa nedohodol na pokračovaní spolupráce so Slovanom

Sekulič pôsobil v klube od leta 2015.

Uruguaj zdolal vo svojom prvom zápase na tohtoročných MS Egypt 1:0

O jeho triumfe v Jekaterinburgu rozhodol v 90. minúte hlavou po priamom kope obranca Jose Maria Gimenez.,aktualizované

Duel Nemecka s Mexikom na MS bude rozhodovať Iránec Faghani

Zápas E-skupiny medzi Brazíliou a Švajčiarskom zverila komisia do rúk Mexičana Cesara Ramosa a ďalšie stretnutie tejto skupiny Kostarika - Srbsko bude rozhodovať senegalský arbiter Malang Diedhiou.

C. Ronaldo vyriešil daňové problémy dohodou. Koľko ho to bude stáť?

Podľa obžaloby sa Cristiano Ronaldo v rokoch 2011 až 2014 v Španielsku vyhýbal za pomoci schránkových firiem plateniu daní za osobnostné práva.

Real Madrid si zabezpečil služby 17-ročného Brazílčana Rodryga Goesa

Okrem Realu sa o talentovaného mladíka zaujímali aj Bayern Mníchov, Paríž St. Germain a FC Barcelona.

Outsideri Maroko a Irán otvoria B-skupinu v Petrohrade

O dôležitosti ich vzájomného súboja sa teda nedá pochybovať, v prípade víťazstva jedného či druhého by úspešnejší reálnejšie mohol pomýšľať aj na vytúžený prienik zo skupiny na úkor favorita.

FIFA vyšetruje Radžúba, ktorý vyzýval na pálenie Messiho dresov

Dôvodom bolo presunutie prípravného zápasu pred MS 2018 medzi domácim Izraelom a Argentínou do časti izraelského hlavného mesta Jeruzalem, ktorú si Palestína nárokuje ako hlavné mesto.

Rus Dzagojev má zranený stehenný sval, čakajú ho ďalšie vyšetrenia

Dzagojev musel opustiť ihrisko už v 24. minúte, nahradil ho autor dvoch gólov Denis Čeryšev.

Dvojnásobný svetový šampión Ronaldo z Brazílie a maskot Zabivaka obstarali čestný výkop s loptou Telstar 18.,aktualizované