Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Futbal

LIGA MAJSTROV: Real Madrid sa predstaví v Moskve bez viacerých opôr

Rimania privítajú v utorkovom 2. kole na Stadio Olimpico Viktoriu Plzeň v kádri aj so slovenským triom Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a Roman Procházka.

Celta Vigo s Lobotkom remizovala s Getafe

Pre Celtu to bol už tretí nerozhodný výsledok po sebe, po ktorom jej patrí v tabuľke 8. priečka, Getafe je deviate.

Immobile a Milinkovič-Savič predĺžili zmluvy s Laziom do roku 2023

Dvadsaťtriročný srbský stredopoliar Milinkovič-Savič je v Laziu už štvrtú sezónu, v tej minulej strelil 12 gólov.

Stanovisko FC Spartak Trnava k incidentu zo zápasu so Slovanom

Incident sa udial v sobotňajšom zápase 10. kola Fortuna ligy Trnava - Slovan na Štadióne Antona Malatinského.

Futbalistky SR do 19 rokov na úvod kvalifikácie ME porazili Chorvátky

Zverenky trénera Jozefa Jelšica sa na miniturnaji 1. skupiny predstavia ešte proti Malte (4. októbra o 11.00 h) a Anglicku (7. októbra o 11.00 h).

Bývalý futbalista Rossi dostal za doping len pokarhanie

Rossi mal pozitívny test na látku dorzolamid, ktorá je súčasť očných kvapiek, v máji počas pôsobenia v FC Janov.

De Bruyne sa po zranení vrátil do tréningu Manchestru City

De Bruyne, ktorý na majstrovstvách sveta v Rusku pomohol Belgicku k zisku bronzu, sa zranil v polovici augusta na tréningu City.

Tréner futbalistov Dunajskej Stredy suspendoval reprezentanta Pačindu

Pačinda sa v poslednom ligovom stretnutí v Senici, kde DAC vyhral 2:1 dostal na ihrisko z lavičky len v závere.

Kapitán Lipska Willi Orban sa rozhodol reprezentovať Maďarsko

Maďarsko bude v Lige národov najbližšie hrať v Grécku a Estónsku v C-divízii.

Guerrero neuspel na súde, musí si naďalej odpykávať trest za doping

Švajčiarsky federálny súd zamietol žiadosť 34-ročného útočníka o pozastavenie trestu a neumožnil mu hrať za brazílsky klub Internacional.

Kapitán futbalistov Austrálie Jedinak ukončil reprezentačnú kariéru

Jeho posledným zápasom za Austráliu tak bol duel skupinovej fázy na tohtoročných MS v Rusku proti Peru.

Akinfejev ukončil kariéru v národnom tíme, prenecháva miesto mladším

Ruský brankár sa chce ďalej sústrediť výlučne na pôsobenie vo svojom klube CSKA Moskva, za ktorý chytá nepretržite od útleho detstva.

Ševelovho syna počas derby napadli, podal trestné oznámenie

K incidentu prišlo na konci prvého polčasu súboja, ktorý belasí na ŠAM napokon vyhrali 2:1.

FC Barcelona pripravuje Interu ponuku na Škriniara za 85 miliónov eur

Katalánci majú problém so zranením francúzskeho obrancu Samuela Umtitiho. Vyradili ho problémy s kolenom. Potrebujú preto na jeho post adekvátnu náhradu.

Petrohrad prehral prvý zápas v sezóne, Mak sedel na striedačke

Slovenský reprezentant v drese Petrohradu Róbert Mak do hry nezasiahol a celý zápas presedel na lavičke náhradníkov.

Guimaraes remizoval so Setubalom 1:1

Ani jeden z tímov v šiestom kole doma nevyhral.

Súper Spartaka Trnava v domácej lige len remizoval

Zápas medzi Anderlechtom Brusel a Truidenom prebehol bez gólov.

Putnocký vychytal Poznani domáce víťazstvo

Poznaň zvíťazila 2:1.

Slavia prehrala v presilovke, nepomohol ani Stochov gól

Domáci po štvrťhodine hry prišli o Milana Baroša, ktorý videl za faul na Tomáša Součka žltú, no po vzhliadnutí videozáberov napokon rovno červenú kartu.

Španielska liga priniesla prekvapivú výhru nováčika

Villarreal prekvapujúco prehral s nováčikom súťaže z Valladolidu 0:1. ,aktualizované

Augsburg porazil Freiburg, víťazstvo ale bolo zatienené inou udalosťou

Stretnutie medzi Augsburgom a Freiburgom poznačila smutná udalosť. V prvom polčase utrpel na tribúne zástavu srdca fanúšik domácich.

Hráči Stade Rennes remizovali s Toulouse

Montpellier HSC zvíťazil nad svojím najväčším rivalom Nimes presvedčivo 3:0 a dostal sa na druhé miesto tabuľky za suverénneho lídra súťaže Paríž St. Germain.

Dánski reprezentanti uzavreli novú zmluvu so zväzom

Hráči okrem iného žiadali, aby mohli uzatvárať individuálne sponzorské zmluvy, čo zväz odmietol.

Stuttgartu sa proti Brémam zranila dvojica Donis - Aogo

Obranca Aogo si poranil zadný stehenný sval a útočník Donis, ktorý otvoril skóre zápasu, si roztrhol ľavý stehenný sval.

Barcelona nevyhrala už tri zápasy, strelecké trápenie Realu

FC Barcelona nastúpila prekvapujúco bez Lionela Messiho v základnej zostave, ktorého tréner Ernesto Valverde šetril na stredajší dôležitý zápas Ligy majstrov na ihrisku Tottenhamu.

Slovan uspel v derby vďaka efektivite, Greif: O titule sa nebavíme

Trnava prehrala v lige štvrtý zápas v rade a jej situácia je alarmujúca.

Juventus odskočil Neapolu na šesť bodov, Allegri vyzdvihol Ronalda

Slovenský stredpoliar Marek Hamšík nastúpil v drese Neapolu od začiatku, príliš sa však nepresadil a v 69. minúte ihrisko opustil.

NHL: Zomrel bývalý útočník Toronta Terrion

Smutnú správu potvrdilo v sobotu vedenie klubu Toronto Maple Leafs, za ktorý Terrion hral šesť sezón. Okrem toho si v zámorí obliekal aj dres Los Angeles Kings.

Čech so zraneným stehenným svalom bude možno až 3 týždne na maródke

Tridsaťšesťročný český brankár tak pred reprezentačnou prestávkou vynechá duel Európskej ligy UEFA proti Karabachu Agdam.

Real Madrid remizoval v 7. kole La Ligy s Atleticom Madrid

Real mal počas celého duelu s Atleticom územnú prevahu, nenašiel však kľúč k prekonaniu dobre organizovanej obrany súpera.

Hamšíkov Neapol prehral s Juventusom

Neapol začal v Turíne aktívnejšie a v 11. minúte sa ujal vedenia, keď po akcii Allana s Jose Mariom Callejonom skóroval Dries Mertens do prázdnej bránky.,aktualizované

Liberec zdolal Olomouc

O výhru Liberca proti Olomouci sa zaslúžil aj Martin Koscelník.

Barcelona remizovala s Bilbaom

Barcelona nevyhrala už tretí ligový zápas za sebou.,aktualizované

Bratislava si v šlágri poradila s Trnavou

Úvod stretnutia sa niesol v nervóznej atmosfére, keď rozhodca v priebehu desiatich minút napomenul žltou kartou až troch hráčov.,aktualizované

Kamerun môže prísť o usporiadanie Afrického pohára národov

Existujú takisto obavy o bezpečnosť počas APN, ktorý je na programe 15. júna - 13. júla budúceho roka.

Duda skóroval aj pri triumfe nad Bayernom: Tino mi to nahral skvele

Dvadsaťtriročný ofenzívny stredopoliar si pripísal už piaty presný zásah v tomto ligovom ročníku, vďaka čomu si upevnil vedenie v tabuľke strelcov.