Streda 22. máj 2024Meniny má Júlia a Juliána

Futbal

Striedajúci Mbappe rozhodol o triumfe PSG v Marseille: Som rozdielový

Slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan z domácej lavičky náhradníkov do stretnutia nezasiahol.

Crystal Palace ukončil sériu Arsenalu, Emery: Remíza je spravodlivá

"Kanonieri" remizovali v nedeľňajšom zápase 10. kola anglickej Premier League na ihrisku Crystal Palace 2:2 a klubový rekord 14 triumfov v sérii vo všetkých súťažiach zostáva v platnosti aj naďalej.

Vyrovnal sa legende: Hamšík odohral v drese Neapola 511. zápas

Futbalisti SSC v základnej zostave so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom remizovali na štadióne San Paolo s Rimanmi 1:1.

Phillip Cocu už nie je trénerom Fenerbahce Istanbul

Holanďan nastúpil do funkcie 1. júla tohto roka. Fenerbahce sa však nedarí podľa predstáv a v ligovej tabuľke je na 15. mieste, iba jeden bod nad pásmom zostupu.

Suarez hetrikom zničil Real Madrid v El Clasicu: Nezabudnuteľný zápas

V 177. ligovom derby odvekých rivalov vyhrali futbalisti Barcelony jednoznačne 5:1 a po 10. kole majú na čele tabuľky jednobodový náskok pred Alavesom. Real stráca z deviatej pozície už sedem bodov.

SSC Neapol remizoval s AS Rím v 90. minúte

Futbalisti Chieva zostali jediným tímom bez víťazstva v prebiehajúcom ligovom ročníku. V nedeľu prehrali v Cagliari 1:2.

Talian Conte bude nástupcom Lopeteguiho, tvrdia zahraničné médiá

Real je v tabuľke La Ligy až na 9. mieste, na lídra a obhajcu FCB stráca 7 bodov.

FC Barcelona v El Clasicu deklasovala Real Madrid

Barcelona vyhrala v El Clasicu na domácej pôde opäť po 3,5 roku, predtým sa naposledy na štadióne Camp Nou tešila z triumfu nad Realom 22. marca 2015 (2:1).,aktualizované

FL: Slovan lídrom stále bez prehry, v Nitre úradoval Boženík

Belasí sú pred druhou Dunajskou Stredou, ktorá prehrala v Michalovciach a majú náskok 6 bodov.

Zreľákov gól stačil Norimbergu na bod s Frankfurtom v 9. kole

Mohol to byť gól víťazný, ale domáci stratili triumf v druhej minúte nadstaveného času, keď vyrovnal Sebastien Haller.,aktualizované

FL: ViOn Zlaté Moravce remizovali s FC Spartak Trnava

V nadstavenom čase fauloval Kadlec v pokutovom území jedného z domácich hráčov a z nariadenej jedenástky Urgela vyrovnal.,aktualizované

Arsenal remizoval na ihrisku Crystal Palace, Chelsea uspela v Burnley

Arsenal siahal v londýnskom derby na tri body, po druhopolčasových zásahoch Granita Xhaku a Pierra-Emericka Aubameyanga viedol ešte osem minút pred koncom 2:1. ,aktualizované

Procházka strelil z penalty víťazný gól Plzne v súboji so Slováckom

Plzeň je na čele tabuľky o bod pred Slaviou, ktorá má zápas k dobru.,aktualizované

Bero strelil krásny víťazný gól, jeho Arnheim zdolal Niňajov Sittard

Matúš Bero nastúpil v základnej zostave a odohral celý duel. Jeho okamih prišiel v 66. minúte, keď sa v šestnástke prezentoval šikovnými polonožničkami a trafil presne k ľavej tyčke. ,aktualizované

Tréner Moniz skončil v Trenčíne na vlastnú žiadosť

Trenčania v lige ťahajú nepríjemnú sériu piatich prehier. V tabuľke im patrí 5. miesto.,aktualizované

Ronaldove dva góly zachránili Juventus: Boli sme trochu unavení

Tréner Juventusu Massimiliano Allegri vyzdvihol päťnásobného držiteľa Zlatej lopty.

FL: FK Senica s ŠKF iClinic Sereď nerozhodne

V druhom polčase bol futbal sotva priemerný, hralo sa v strede poľa, prevažovali súboje a zakončenia absentovali. ,aktualizované

Pri výtržnostiach fanúšikov Herthy v Dortmunde sa zranilo 45 ľudí

Krátko po začiatku zápasu priaznivci Herthy napadli príslušníkov polície a v hľadisku zapaľovali nebezpečnú pyrotechniku. Príslušníci poriadkových síl museli použiť obušky a slzný plyn.

FL: Michalovce zvíťazili nad Dunajskou Stredou

O konečnom výsledku rozhodla 85. minúta, keď sa po michalovskej kontre dostal k lopte Peter Kolesár a zoči-voči Jedličkovi nezaváhal. ,aktualizované

Ronaldo dvoma gólmi zariadil triumf Juventusu na ihrisku Empoli

Ronaldo najskôr premenil pokutový kop po faule na Paula Dybalu prudkou strelou k žrdi, v 70. minúte potom exportnou strelou spoza šestnástky zabezpečil pre svoj tím zisk troch bodov.

FL: FC Nitra prehrala s MŠK Žilina

Nitra sa v druhom polčase snažila niečo s výsledkom urobiť, ale Žilina si situáciu kontrolovala.,aktualizované

FL: Železiarne Podbrezová podľahli Slovanu Bratislava

Dvojgólové vedenie si už tabuľkový líder bez problémov ustrážil a domácich do vážnejšej akcie nepustil. ,aktualizované

Sokolíci do 17 rokov deklasovali San Maríno a mieria do elitnej fázy

Zverenci trénera Mareka Bažíka majú na konte už aj triumf 1:0 v dohrávanom súboji so Severným Írskom, v poslednom zápase nastúpia proti domácim Turkom.,aktualizované

FL: MFK Ružomberok zdolal AS Trenčín

Aj po zmene strán boli domáci futbalisti nositeľmi väčšej aktivity, ale už aj Trenčania boli vpredu odvážnejší.,aktualizované

Eriksson povedie Filipíny na Ázijskom pohári

Sedemdesiatročný Eriksson naposledy pôsobil v čínskom klube Šen-čen, ktorý ho prepustil v júni 2017.

L. JURKEMIK: Ak sa hráčom posledná aféra prepáčila, urobia to znova

Na nočný výjazd siedmich slovenských futbalistov na reprezentačnom zraze v Senci má bývalý tréner SR Ladislav Jurkemik svoj názor.

Tottenham sa vráti na White Hart Lane až v roku 2019

Vedenie Tottenhamu dúfalo, že prvý duel odohrá na 62-tisícovom štadióne v polovici septembra, no pre problémy s bezpečnosťou budú musiet Spurs odohrať zvyšné domáce zápasy vo Wembley.

FIFA uvoľnila milióny pre Brazíliu, Copa America bude v párnych rokoch

Africký pohár národov odohrajú v roku 2023 v júni a júli namiesto januára a februára.

Brazílčania zverejnili nomináciu na zápasy s Uruguajom a Kamerunom

Brazílčania nastúpia 16. novembra v Londýne proti Uruguaju a o štyri dni neskôr proti Kamerunu.

El Clasico v La Lige bude bez hviezdnych útočníkov Messiho a Ronalda

Klenot FC Barcelony vyradila zlomená ruka a CR7 už bojuje v drese talianskeho Juventusu Turín.

Futbalistu Camusa podozrivého z korupcie prepustili na kauciu

Francúzsko-tuniský stredopoliar, ktorý je momentálne bez zamestnávateľa, čelí obvineniu z prania špinavých peňazí a členstva v organizovanej zločineckej skupine, informovala agentúra DPA.

Tréner Trenčína Moniz: Potrebujeme si zasa začať veriť

Päťdesiatštyriročný Moniz v rozhovore pre klubový web priblížil fanúšikom aktuálnu situáciu.

FIFA nesúhlasí so zápasom španielskej ligy v Miami

Katalánske derby, ktoré mali v Miami odohrať 26. januára 2019, sa uskutoční podľa plánu v Girone.

Siedmich slovenských reprezentantov začala riešiť disciplinárka SFZ

V reakcii na správanie hráčov podal rezignáciu reprezentačný tréner Ján Kozák.

FIFA chce rošíriť MS klubov a vytvoriť Globálnu LN, kluby nesúhlasia

Rokovania o ďalších možnostiach budú pokračovať na najbližšom zasadnutí Rady FIFA v marci 2019 v Miami.

Bývalý írsky reprezentant Keogh: Z Bolta futbalista nikdy nebude

Mariners vo svojom klubovom vyhlásení uviedli, že sa momentálne sústredia na svoj najbližší zápas proti Melbourne city a neriešia situáciu okolo Bolta, ktorý aktuálne netrénuje.

EL: Mak chcel ísť kopnúť jedenástku, loptu si zobral Dzjuba a nedal

Slovenský reprezentant, ktorý nastúpil na poste pravého krídelníka, v 53. minúte za stavu 1:1 sledoval, ako Dzjubovu zle umiestnenú strelu z pokutového kopu vyrazil brankár Bordeaux.

Spartak neudržal vedenie, Godál: Body nám prekĺzli medzi prstami

Pod prehru zverencov trénera Radoslava Látala sa podpísali dve defenzívne chyby, ktoré skúsené Dinamo Záhreb využilo a s plným počtom deviatich bodov sa usadilo na čele tabuľky.

Uruguaj nastúpi proti Brazílii a Francúzsku aj s Cavanim a Suarezom

Uruguajskí futbalisti zaznamenali v októbri dve prehry s Kórejskou republikou (1:2) a s Japonskom (3:4).

EURÓPSKA LIGA: Považanec skóroval za Jablonec: Mali sme na viac

V zápase 3. kola skupinovej fázy EL strelil slovenský futbalista jediný gól českého tímu a v druhom polčase mal na kopačke aj druhý, ale súperov brankár Nenad Erič mu veľkú šancu zneškodnil.