Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Futbal

Manchester City zdolal Watford, Sterling s hetrikom

Líder tabuľky Manchester City zdolal Watford a urobil tak ďalší krok za obhajobou titulu. O všetky tri presné zásahy domácich sa postaral v druhom polčase v rozpätí trinástich minút Raheem Sterling.

Lewandowski je najlepší zahraničný strelec Bundesligy

Tridsaťročný kanonier dal 121 gólov za Borussiu Dortmund, v drese bavorského klub skóroval doteraz 74-krát.

Juventus zdolal Udinese, Ronalda zastúpil dvojgólový Kean

Tréner obhajcu a suverénneho lídra ligy Massimiliano Allegri šetril pred utorkovým odvetným duelom osemfinále Ligy majstrov 2018/2019 proti Atleticu Madrid viaceré opory.

Ženský americký národný futbalový tím žaluje USSF za diskrimináciu

Američanky budú obhajovať titul už v júni na šampionáte vo Francúzsku.,aktualizované

Kapitán Rangers sa dostal do potýčky s fanúšikom priamo na ihrisku

Fanúšik Hibernianu vtrhol na ihrisko po tom, ako sa jeho tímu podarilo 15 minút pred koncom stretnutia vyrovnať zásluhou Floriana Kamberiho.

Paulo Sousa sa stal novým trénerom futbalistov Girondins Bordeaux

Štyridsaťosemročný Sousa je už štvrtým trénerom Girondins v aktuálnej sezóne.

Lambert Maltock je novým prezidentom Futbalovej konfederácie Oceánie

Jedným z hlavných cieľov novozvoleného prezidenta počas 4-ročného mandátu bude zabezpečiť pre tímy z Oceánie dve miestenky na majstrovstvách sveta v roku 2026.

Okrem UEFA vyšetruje Manchester City aj vedenie Premier League

Zástupcovia úradujúceho anglického majstra rezolútne popierajú, že by porušili pravidlá.

Kluby 2. ligy môžu profitovať za zabudovanie hráčov do 21 rokov

Návrh sa postupne kreoval, zástupcovia klubov a Slovenského futbalového zväzu o tom diskutovali na viacerých stretnutiach.

LIGA MAJSTROV: Ranieri nahradil na lavičke AS Rím Di Francesca

Šesťdesiatsedemročný Ranieri len pred niekoľkými dňami skončil na lavičke FC Fulham.

FIFA zamietla odvolanie Chelsea proti zákazu prestupov

FIFA potrestala The Blues zákazom registrácie nových akvizícií až do letného transferového obdobia 2020.

Monchi skončil vo funkcii športového riaditeľa AS Rím

Deň pred odchodom Monchiho sa vedenie AS Rím rozlúčilo aj s trénerom Eusebiom Di Francescom.

LIGA MAJSTROV: UEFA odobrila pokutový kop proti PSG

Strela portugalského stredopoliara Diaga Dalota zasiahla ruku obrancu PSG Presnela Kimpembeho.

Hasebe si v zápase proti Interu zlomil nos

Frankfurt by však už mohol mať k dispozícii chorvátskeho útočníka Anteho Rebiča, ktorý pre zranenie kolena vynechal zápas proti Interu.

Solskjaer chce z Rashforda vytvoriť dominantného hráča

Dvadsaťjedenročný ofenzívny univerzál pod jeho taktovkou nastúpil do šestnástich zo sedemnástich zápasov a strelil 7 gólov.

Albánska futbalová federácia dočasne pozastavila ligové zápasy

Dôvodom je bojkotovanie stretnutí zo strany rozhodcov, ktorí sa tak rozhodli na základe minulotýždňového incidentu v súboji medzi FK Kamza a KF Laci.

Vaščák po odchode z Michaloviec zamieril do druholigovej B. Bystrice

Tridsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar sa po zimnom konci v Michalovciach venoval najmä svojim povinnostiam v Únii futbalových profesionálov, v ktorej je jedným z troch štatutárov.

Na fanúšika Manchestru United zaútočili v Paríži po zápase LM nožom

Štyridsaťštyriročný muž sa aktuálne nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti v Európskej nemocnici Georgesa Pompidoua. Po prevoze absolvoval operáciu, pri ktorej mu lekári vytiahli krv z pľúc.

Belgický futbalista Fellaini ukončil reprezentačnú kariéru

Tridsaťjedenročný stredopoliar nastúpil v belgickom drese v 87 zápasoch, v ktorých strelil 18 gólov.

Neymar odcestuje do Kataru na konzultáciu svojho zranenia

Útočník parížskeho Saint-Germain sa zranil počas januárového pohárového zápasu proti Štrasburgu.

Dvadsaťdeväťročný krídelník sa presadil v 25. minúte, tečovanou strelou spoza šestnástky vyrovnal priebežný stav na 1:1. ,aktualizované

Citizens budú vyšetrovať pre možné porušenie finančnej fair play

Citizens hrozí suspendácia v Lige majstrov za možné zakrytie skutočných príjmov zo Spojených arabských emirátov v roku 2013.

Tréner Eusebio Di Francesco skončil na lavičke AS Rím

Nástupcom Di Francesca by sa údajne mohol stať Claudio Ranieri, ktorý len pred pár dňami skončil na lavičke FC Fulham.

Messi a Di Maria sa po dlhšej absencii vracajú do reprezentácie

Tridsaťjedenročný Messi naposledy obliekol dres Albicelestes 30. júna 2018 v osemfinále MS v Rusku proti Francúzsku.

Real Madrid bude niekoľko týždňov bez Vazqueza a Carvajala

Obaja budú na maródke minimálne tri týždne.

Inter sa chce vyhnúť vypadnutiu, prioritou je návrat do Bratislavy

Naša snaha vrátiť sa medzi elitu trvá už 10 rokov. Cieľ sme síce stále nedosiahli, ale vieme, že sme na dobrej ceste, uviedol Jozef Barmoš.

Simeone dostal pokutu 20.000 eur za obscénne gesto

Argentínsky kouč predviedol obscénne gesto, keď sa otočil k fanúšikom Los Colchoneros a chytil sa za rozkrok, čím podľa svojich slov demonštroval, že má guráž rozhodovať sa v ťažkých situáciách.

Futbalový klub Mönchengladbach predĺžil zmluvu s útočníkom Raffaelom

Raffaela v tejto sezóne limitujú zdravotné problémy, pre ktoré odohral len deväť zápasov.

Kapitán futbalistov Peru Guerrero neuspel ani s posledným odvolaním

Pred MS 2018 v Rusku mu švajčiarsky sudca trest dočasne pozastavil, takže sa mohol v národnom drese predstaviť na šampionáte.

Člena Rady FIFA L. Harmona suspendovali na tri mesiace

Rodák z Cookových ostrovov okrem dištancu dostal aj pokutu 20.000 švajčiarskych frankov.

Al-Romaithi kandiduje za prezidenta Ázijskej futbalovej konfederácie

Kandidátmi sú aj terajší prezident šejk Salman bin Ebrahim Al-Khalifa z Bahrajnu a Katarčan Saud al-Muhannadi.

Kouč futbalistov Alavesu Abelardo Fernandez sa stal obeťou vydierania

Od 48-ročného Španiela, aj skupiny ďalších desiatok ľudí, partia vydieračov požadovala peniaze po navštívení falošnej stránky poskytujúcej eskortné služby.

Albánski futbaloví rozhodcovia žiadajú policajný dohľad pri zápasoch

Zásadným podnetom ku snahe zvýšiť ochranu na zápasoch bol stredajší fyzický útok hráčov klubu FK Kamza na rozhodcu Eldorjana Hamitiho.

Tuchel rešpektuje VAR, Solskjaer v eufórii: My sme Manchester United

Tréner Manchestru United Ole Gunnar Solskjaer pred troma mesiacmi prebral tím, ktorý mnohí odpisovali.,aktualizované

Neymar skritizoval rozhodnutie VAR: Je to hanba

Brazílčan na sociálnej sieti tvrdo zaútočil na videorozhodcov, ktorí zmenili pôvodný verdikt a odobrili v prospech Manchestru United pokutový kop, ktorý rozhodol o osude zápasu.

EURÓPSKA LIGA: Slavia chce v Seville uspieť, v akcii aj Mak a Škriniar

Spomedzi klubov so slovenským zastúpením bude mať zrejme najťažšiu úlohu Slavia Praha s Miroslavom Stochom. Nastúpi proti FC Sevilla, ktorá je rekordný päťnásobný víťaz Európskej ligy.

LIGA MAJSTROV: Manchester United zdolal PSG a postúpil do štvrťfinále

Po necelých dvoch minútach hry sa Manchester dostal do vedenia, keď nedorozumenie medzi domácimi obrancami Kehrerom a Silvom využil na vedúci gól Lukaku.,aktualizované

Nantes zvíťazil nad Vitre, skóroval Mance

Druhý gól pridal v závere prvého polčasu chorvátsky útočník Antonio Mance, ktorý v Nantes hosťuje z fortunaligového AS Trenčín.

Inter Miláno odcestoval do Frankfurtu bez kanoniera Icardiho

Argentínsky útočník pôsobí v drese Interu od roku 2013.

FIFA zvažuje možnosť odohrať niektoré zápasy MS 2022 v Ománe a Kuvajte

Katar má pripravenú infraštruktúru pre turnaj s 32 účastníkmi, no prezident FIFA Gianni Infantino zvažuje možnosť rozšíriť majstrovstvá o ďalších šestnásť krajín už v roku 2022.