Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Futbal

Miesenböck sa po roku v Trnave vracia do Rakúska

Miesenböck sa v Trnave tešil z trofeje v jubilejnom 50. ročníku Slovenského pohára a so Spartakom sa zúčastnil tiež Európskej ligy UEFA.

Morata definitívne opustil Chelsea a stal sa hráčom Atletica Madrid

Dvadsaťšesťročný útočník pôsobí v klube od januára a do konca budúcej sezóny mal hosťovať z FC Chelsea.

Duda prijal ďalšiu stávku, Kalou však zvýšil latku na 16 gólov

Duda za hodnotu predošlých hodiniek kúpil defibrilátor hasičom v rodnej Snine.

Čontofalský bude v novej sezóne trénovať brankárov Teplíc

Počas hráčskej kariéry chytal okrem Slavie aj v Bohemianse 1905 Praha, či na Cypre a v USA.

Atleticu Madrid sa nepáči zákulisné rokovanie Barcelony a Griezmanna

Atletico tvrdí, že Griezmann sa s Barcelonou dohodol ešte v marci, iba pár dní po vypadnutí v osemfinále Ligy majstrov.

FORTUNA LIGA: Trenčín získal obrancu Ligeona

Dvadsaťsedemročný obranca v minulosti pôsobil napríklad v Ajaxe Amsterdam či Utrechte.

Barcelona rokuje s Atleticom o prestupe Griezmanna

Dvadsaťosemročný Griezmann prišiel do Atletica v roku 2014 z Realu Sociedad San Sebastian, v klube z hlavného mesta odohral 257 zápasov a strelil 133 gólov.

Norwich získal na hosťovanie brankára Fährmanna zo Schalke

Tridsaťročný Nemec je tretia letná posila nováčika Premier League.

Argentína chce vyšetriť možnú poruchu systému VAR

Išlo o zápas semifinále Copa America s Brazíliou.

Trnava a Slavia o prvú trofej v sezóne, Cheu: Chceme pohár

Zápas o česko-slovenský Superpohár medzi víťazmi domácich pohárových súťaží je na programe o 18.00 h na trnavskom Štadióne Antona Malatinského.

Benin postúpil do štvrťfinále, Maroko zdolal až po penaltách

V rozstrele neuspeli ani Sofiane Boufal a En-Nesyri a tak sa z postupu tešil Benin, ktorý dohrával od siedmej minúty predĺženia bez vylúčeného Khaleda Adenona.

Riberymu je ľúto, že Robben ukončil kariéru

Po skončení uplynulej sezóny vedenie Bavorov nepredĺžilo s Riberym a Robbenom zmluvy.

UEFA potrestá Trabzonspor, ak nesplní finančné podmienky

UEFA ďalej uviedla, že aj keď klub splní jej požiadavky do termínu, odoberie mu polovicu prémií za účinkovanie v Európskej lige 2019/20.

Real Madrid poslal Reguilona na hosťovanie do FC Sevilla

Dvadsaťdvaročný ľavý obranca sa opäť stretne s trénerom Julenom Lopeteguim, ktorý ho vlani priviedol na Santiago Bernabeu.,aktualizované

Albiol sa vracia do Španielska

Albiol pôsobil v Taliansku od roku 2013 po prestupe z Realu Madrid, predtým si obliekal dresy Getafe a Valencie.

Jaroslav Plašil ukončil hráčsku kariéru

Vo francúzskom klube Girondins Bordeaux, za ktorý odohral na poste stredopoliara 367 zápasov, však Plašil naďalej zostáva - ako asistent trénera v rezervnom mužstve.

Jagielka sa vrátil do Sheffieldu, United sa upísal na rok

Sheffield sa predstaví v anglickej Premier League prvýkrát od sezóny 2006/2007.

Vavro je definitívne hráčom Lazia Rím, podpísal päťročnú zmluvu

O bývalého hráča MSK Žilina sa zaujímali aj anglické kluby West Ham a Watford.,aktualizované

Cocu nahradil Lamparda na lavičke Derby County

Štyridsaťosemročný niekdajší stredopoliar priviedol PSV Eindhoven k trom ligovým titulom.

Niba opustil Nitru, prechádza do Maďarska

Dvadsaťštyriročný stredný obranca pôsobil pod Zoborom od roku 2017 a odohral 57 ligových zápasov, z toho 8 v druhej lige.

Druhý najlepší strelec Bayernu Mníchov ukončil kariéru

Vicemajster sveta z roku 2010 počas kariéry obliekal aj dresy Realu Madrid či Chelsea Londýn.

Bývalý šéf FIFA Blatter je pripravený vypovedať

Reagoval tak na vyšetrovanie bývalého prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho.

Argentínsky River Plate ponúkol pomoc bezdomovcom na svojom štadióne

V hlavnom meste Buenos Aires sú v týchto dňoch nízke teploty a klub vyzval svojich fanúšikov, aby darovali teplé oblečenie a prikrývky.

Futbalový Leicester získal z Newcastlu španielskeho útočníka Pereza

Leicester za neho zaplatili Newcastlu United 30 miliónov libier (cca 33,5 milióna eur).

Brankár Senegalu si zlomil prst a na Africkom pohári národov skončil

Dvadsaťsedemročný hráč francúzskeho Reimsu sa zranil počas rozcvičky pred záverečným skupinovým zápasom s Keňou, ktorý Senegal vyhral 3:0.

Lampard sa vrátil do Chelsea ako tréner, dohodol sa na 3-ročnej zmluve

Štyridsaťjedenročný Lampard naposledy viedol druholigový Derby County. S klubom hral play off o postup do Premier League, ale jeho tím napokon v boji o najvyššiu súťaž nestačil na Aston Villu. ,aktualizované

Brazílčan Willian si nezahrá vo finále s Peru, zranil si stehenný sval

Willian zacítil bolesť už počas semifinálovej výhry nad Argentínou (2:0), no duel dohral dokonca, keďže tréner Tite využil už všetky tri možnosti na striedanie.

COPA AMERICA: Argentína sa sťažuje na rozhodcu zo súboja s Brazíliou

Šéf Argentínskej futbalovej asociácie (AFA) Claudio Tapia navyše skritizoval aj brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara, ktorého polčasový čestný okruh po štadióne označil za jasné politické gesto.

Buffon sa vracia do Juventusu Turín, podpíše ročnú zmluvu

Štyridsaťjedenročný brankár chytal za Juventus v rokoch 2001-2018, no vlani prestúpil do Paríža St. Germain, kde ale vydržal iba jednu sezónu.

FC Sevilla získal argentínskeho krídelníka Ocamposa z Marseille

Účastník La Ligy za neho zaplatil odstupné 15 miliónov eur.

Vavro mieri do Lazia Rím, FC Kodaň súhlasil s prestupom

Prestupová čiastka mala byť pôvodne na úrovni 12,5 milióna eur, no Rimania ju dokázali znížiť na 10 miliónov, plus ďalších 1,5 milióna eur pôjde do Kodane v podobe bonusov.

COPA AMERICA: Vo finále sa proti sebe postavia Brazília a Peru

Čile nebolo schopné v druhom polčase zdramatizovať duel, naopak v nadstavenom čase strelil tretí gól Peuáncov veterán Paolo Guerrero. ,aktualizované

USA sa prebojovali do finále Gold Cupu, o titul proti Mexiku

Zápas sa začal s jedenapolhodinovým oneskorením, ktoré zapríčinila silná búrka sprevádzaná bleskami. Skóre otvoril už v 9. minúte stredopoliar Schalke 04 Weston McKennie.

Holandsko porazilo Švédsko v druhom semifinále MS žien

Jediný gól zápasu, ktorý sa hral pred 48.452 divákmi na štadióne Parc Olympique Lyonnais, strelila v 99. minúte stredopoliarka Jackie Groenenová.

Atletico Madrid kúpilo J. Felixa z Benficy Lisabon za 126 miliónov eur

O Felixa sa okrem Atletica zaujímali aj Manchester City, Manchester United a Juventus Turín. ,aktualizované

Angelino sa vrátil do Manchestru City za 5 miliónov eur

V Lige majstrov odohral všetkých 6 duelov proti FC Barcelone, Tottenhamu a Interu Miláno. Teraz dostane šancu zabojovať o miesto v základnej zostave City.

Atletico Madrid posilnil mexický stredopoliar Hector Herrera

V FC Porto mu vypršala zmluva.

Útočník Marko Kelemen prestúpil z DAC do Trnavy

V uplynulej sezóne bol druhým najlepším strelcom dorasteneckej ligy. So Spartakom sa dohodol na tri roky. ,aktualizované

Man City je pripravený zaplatiť Atleticu rekordnú sumu za Rodriho

Dvadsaťtriročný Rodri by mal v City postupne nahradiť o jedenásť rokov staršieho Brazílčana Fernandinha, ktorý je oporou stredovej línie tímu.

Frankfurt angažoval obrancu Durma a stredopoliara Kohra

Durm má na konte 7 reprezentačných štartov za Nemecko. V roku 2014 získal titul majstra sveta, hoci na šampionáte v Brazílii neodohral ani minútu.,aktualizované