Pondelok 13. máj 2024Meniny má Servác

Chelsea vyhrala v v Bournemouthe a poistila si prvé miesto v tabuľke

Futbalista Tottenhamu Delel Alli (vľavo) sa teší po strelení gólu v zápase 32. kola najvyššej anglickej Premier League Tottenham Hotspur - Watford v Londýne 8. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Liverpool na ihrisku Stoke otočil nepriaznivý priebeh, vyhral 2:1 a poistil si tretie miesto v tabuľke.

Londýn 8. apríla (TASR) - Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v sobotňajšom zápase 32. kola anglickej Premier League na ihrisku Bournemouthu 3:1 a udržali si sedembodový náskok na čele tabuľky.

Favoritovi pomohol v úvode domáci Adam Smith, ktorý si v 17. minúte strelil vlastný gól. Na 2:0 pre Londýnčanov vzápätí zvýšil Eden Hazard. Domácim sa podarilo v 42. minúte zaznamenať kontaktný gól, ale ich šance na akýkoľvek bodový zisk zmaril po zmene strán Marcos Alonso, ktorý dal tretí gól Chelsea.

Tottenham Hotspur vyhral nad Watfordom presvedčivo 4:0 a v tabuľke si poistil druhé miesto. Spurs rozhodli o triumfe už v prvom polčase, ktorý vyhrali trojgólovým rozdielom. Dvoma presnými zásahmi sa blysol kórejský reprezentant Son Heung-Min.

Hráči Manchestru City triumfovali nad Hullom 3:1 a prerušili sériu štyroch zápasov bez výhry. V prvom polčase ich naštartoval hosťujúci Ahmed Elmohamady, ktorý si po polhodine hry strelil vlastný gól. Triumf favorita po prestávke spečatili Sergio Agüero a Fabian Delph.

Liverpool na ihrisku Stoke otočil nepriaznivý priebeh, vyhral 2:1 a poistil si tretie miesto v tabuľke. Víťazný gól zaznamenal v 72. minúte Roberto Firmino.