Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Turínske derby rozhodol Tevez, Inter iba remizoval s Cagliari

Carlos Tevez Foto: TASR/AP

Vedúca 'stará dáma' si tak udržala v tabuľke pred druhým AS Rím deväťbodový náskok, 'vlc'" však majú zápas k dobru.

Rím 23. februára (TASR) - Futbalisti Interu Miláno iba remizovali v nedeľňajšom stretnutí 25. kola talianskej Serie A na domácom trávniku s Calgiari 1:1. Diváci stŕpli, keď skóre z pokutového kopu otvoril v 40. minúte Pinilla a Cagliari ešte po polčase viedlo. Aspoň bod domácim napokon presnou strelou v 51. minúte zachránil Rolando.

Druhý milánsky veľkoklub nezaváhal, hráči AC si odviezli tri body z trávnika Sampdorie Janov za víťazstvo 2:0, ktoré zariadili góly novej posily Adela Taarabta a stopéra Adila Ramiho.

V turínskom derby sa tešil z víťazstva slávnejší Juventus, ktorý zdolal AC najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól súboja strelil v 30. minúte argentínsky zakončovateľ Carlos Tevez. Vedúca "stará dáma" si tak udržala v tabuľke pred druhým AS Rím deväťbodový náskok, "vlci" však majú zápas k dobru.