Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Rumuni v príprave vyhrali nad Gruzínskom vysoko 5:1

Na archívnej snímke španielsky hráč Isco Alarcon (vpravo) bojuje o loptu s Rumunom Gabrielom Tojeom v prípravnom futbalovom zápase Rumunsko - Španielsko v Cluji 27. marca 2016. Foto: TASR/AP

Rumunsko,favorit zapasu, položil základ úspechu v úvode, keď už po troch minútach viedol dvojgólovým rozdielom. Rumuni budú súperom domáceho Francúzska v otváracom súboji šampionátu.

Bukurešť 3. júna (TASR) - Futbalisti Rumunska sa víťazne naladili pred štartom EURO 2016 vo Francúzsku. V piatkovom prípravnom zápase na domácej pôde v Bukurešti zdolali Gruzínsko presvedčivo 5:1. Favorit položil základ úspechu v úvode, keď už po troch minútach viedol dvojgólovým rozdielom.

Rumuni budú súperom domáceho Francúzska v otváracom súboji šampionátu. Úvodný výkop zápasu A-skupiny je na programe v piatok 10. júna na parížskom Saint-Denis.

EURO 2016 - príprava

Rumunsko - Gruzínsko 5:1 (2:0)

Góly: 2. Popa, 3. Amisulašvili (vlastný), 49. Stanciu, 80. Torje, 87. Keseru - 68. Moti (vlastný)