Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

Barcelona opäť na čele tabuľky: So Celtou Vigo sa pohrala na 5:0

Hráč Barcelony Lionel Messi. Foto: TASR/AP

Dvoma peknými gólmi sa prezentoval najlepší strelec aktuálneho ročníka La Ligy Lionel Messi, ktorý pridal aj dve asistencie.

Madrid 4. marca (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 26. kola španielskej futbalovej La Ligy zvíťazil Leganes na domácom štadióne nad Granadou 1:0.

Hráči Realu Madrid sa predstavili na štadióne Eibaru a vyhrali tam hladko 4:1. Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidana vybavili zápas už za necelú polhodinku. Dva góly strelil francúzsky útočník Karim Benzema, v 29. minúte pridal tretí Kolumbijčan James Rodriguez. "Biely balet" nastúpil bez zraneného portugalského kanoniera Cristiana Ronalda, suspendovaného Garetha Balea, nehrali ani Marcelo, Toni Kroos či Daniel Carvajal.

Real sa dostal na chvíľu späť na čelo tabuľky, kde ho večer opäť vystriedal obhajca FC Barcelona. Katalánci na Camp Nou zvíťazili nad Celtou Vigo 5:0. Dvoma peknými gólmi sa prezentoval najlepší strelec aktuálneho ročníka La Ligy Lionel Messi, ktorý pridal aj dve asistencie. Argentínsky útočník najprv v 24. minúte otvoril skóre, keď presne po zemi zamieril ľavačkou ku pravej tyčke. V 64. minúte sa pohral s obranou súpera a medzi nohy obrancu do protipohybu brankára zvýšil na 5:0, čo bol jeho 23. ligový zásah v sezóne. Medzitým vysunul do efektného gólového zakončenia Neymara (2:0), potom v 57. minúte prepálil brankára hostí Ivan Rakitič (3:0) a v 61. minúte sa po centri Messiho zapísal do streleckej listiny aj Samuel Umtiti. Barcelona má jednobodový náskok na Real, ten má ale o zápas menej.