Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

AS Rím vyhral na ihrisku Hellasu Verona 3:1

Útočník AS Rím Francesco Totti (vľavo) sa teší po góle počas 21. kola talianskej Serie A proti Hellasu Verona 26. januára 2014 vo verone. Foto: TASR/ AP

O presné zásahy ´vlkov´ sa podelili Adem Ljajič, Gervinho a klubová ikona Francesco Totti.

Rím 26. januára (TASR) - V prvom nedeľnom zápase 21. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil druhý tím tabuľky AS Rím na ihrisku Hellasu Verona 3:1. O presné zásahy "vlkov" sa podelili Adem Ljajič, Gervinho a klubová ikona Francesco Totti.

Futbalisti Juventusu Turín remizovali v sobotňajšom stretnutí 1:1 na ihrisku Lazia Rím a ukončili tak v talianskej lige sériu dvanástich výhier. Úradujúci taliansky majster hral na Olympijskom štadióne od 24. minúty bez vylúčeného brankára Gianluigi Buffona.

Futbalisti SSC Neapol napriek výraznej hernej i streleckej prevahe iba remizovali doma s Chievom 1:1. Aspoň bod pre domácich zachránil v 88. minúte Raul Albiol. V drese tretieho tímu tabuľky Serie A odohral celý zápas slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Serie A - 21. kolo:
Nedeľa:
Hellas Verona – AS Rím 1:3 (0:1)
49. Hallfredsson – 45.+1 Ljajič, 60. Gervinho, 82. Totti (11m)

Sobota:
Lazio Rím - Juventus Turín 1:1 (1:0)
27. Candreva (11 m) - 60. Llorente. ČK: 24. Buffon (Juventus). 31.000 divákov.

SSC Neapol – Chievo Verona 1:1 (0:1)
88. Albiol – 18. Sardo
/Hamšík za domácich celý zápas/

.
Kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík (vľavo) a hráč Chieva Simone Bentivoglio bojujú o loptu v zápase 21. kola talianskej Serie A, SSC Neapol - Chievo Verona, 25. januára 2014.