Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Futbalisti SR 17 zdolali v dohrávanom zápase Severné Írsko

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jozef Ďurník

Na miniturnaji štyroch výberov v Turecku nastúpia Slováci ešte proti San Marínu a domácim reprezentantom.

Manavgat 25. októbra (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov vyhrali vo svojom úvodnom zápase prvej časti kvalifikácie ME 2019 nad Severným Írskom 1:0. Duel sa začal už v stredu na poludnie, no po desiatich minútach ho museli prerušiť pre silnú búrku. Slováci viedli od 8. minúty gólom Romana Čerepkaia. Stretnutie sa dohrávalo vo štvrtok a zverenci trénera Mareka Bažíka si jednogólový náskok udržali.

1. fáza kvalifikácie ME 2019 - 10. skupina:

SLOVENSKO "17" - Severné Írsko "17" 1:0 (1:0)

Gól: 8. Čerepkai, ČK: 90.+3 Allen (S. Írsko)

zostava SR 17: Belko – Tandara, Leitner, Vlassák, Javorček – Mojžiš (90+. Šviderský), Nebyla (78. Prášek), Hornyák – Szetei, Čerepkai (84. Matoš), Suslov (84. Rosenberger)

Marek Bažík, tréner SR 17: "Bol to veľmi ťažký zápas, proti silnému súperovi, ktorý hral typický ostrovný futbal, plný agresivity, šiel do mnohých súbojov. Mali sme fázy, keď bolo náročné sa s tým vyrovnať. Oba tímy chceli dohrať už v stredu, čakalo sa 45 minút, ale búrka neustupovala, preto UEFA rozhodla o presunutí duelu na štvrtok. Aby boli podmienky rovnaké pre všetkých, aj druhý zápas skupiny sa hral vo štvrtok. Teraz nás čaká San Maríno, ktoré podľa výsledku prehralo jednoznačne s Tureckom, ale v I. polčase malo dve šance a nehralo zle. V kvalifikácii nemožno nikoho podceniť, naši hráči musia byť maximálne koncentrovaní a verím, že zvládneme aj druhý krok."