Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Futbalisti Evertonu zdolali Swansea City

Futbalista Wayne Rooney z tímu Everton sa teší z gólu Foto: TASR/AP

Toffees prehrávali od 35. minúty po góle Leroya Fera, no ešte do prestávky stihli vyrovnať.

Liverpool 19. decembra (TASR) - Futbalisti Evertonu otočili pondelkový duel 18. kola anglickej Premier League a na domácom ihrisku zdolali Swansea City 3:1. Vybojovali tak štvrté víťazstvo z piatich zápasov a v tabuľke im patrí deviate miesto, "labute" zostávajú na poslednej 20. priečke.

"Toffees" prehrávali od 35. minúty po góle Leroya Fera, no ešte do prestávky stihli vyrovnať. Wayne Rooney v nadstavenom čase prvého polčasu nepremenil penaltu, keď jeho strelu vyrazil brankár Lukas Fabianski na žrď, pohotovo reagujúci Dominic Calvert-Lewin ju však poslal do siete. V druhom dejstve dokončili obrat Gylfi Sigurdsson a Rooney, ktorý sa v 73. minúte opäť postavil na pokutový kop a druhýkrát bol už z bieleho bodu úspešný.