EURÓPSKA LIGA: Plzeň zdolala Dinamo Záhreb, Slavia remizovala s Genkom

Na snímke vľavo slovenský stredopoliar Slavie Miroslav Stoch, vpravo dánsky obranca Joakim Meahle v prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy vo futbale Slavia Praha - KRC Genk v Prahe 14. februára 2019. Foto: TASR/AP

Prekvapenie sa zrodilo v Borisove, kde domáci BATE zvíťazil nad londýnskym Arsenalom.

Bratislava 13. februára (TASR) - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili vo štvrtkovom 1. zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019 na ihrisku Rapidu Viedeň 1:0. Jediný gól duelu dal v 39. minúte z penalty Lautaro Martinez. Milan Škriniar do zápasu nenastúpil, pretože si odpykával trest za žlté karty.

Prekvapenie sa zrodilo v Borisove, kde domáci BATE zvíťazil nad londýnskym Arsenalom 1:0. Slavia Praha sa rozišla s belgickým Genkom po remíze 0:0, slovenský reprezentant Miroslav Stoch odohral v drese "zošívaných" celý zápas. Bezgólovou remízou sa skončil aj zápas v Krasnodare, ktorý hostil Bayer Leverkusen.

Šesť gólov videli diváci v zápase Rennes s Betisom Sevilla, výsledok 3:3 je smerom do odvety veľmi zaujímavý. Dobrú pozíciu si vytvorila Benfica Lisabon, Portugalčania triumfovali v Istanbule nad Galatasarayom 2:1. FC Sevilla zvíťazila na pôde Lazia Rím 1:0 gólom Wissama Ben Yeddera z 22. minúty.

V zostave Plzne nastúpili v základe brankár Matúš Kozáčik a stredopoliar Patrik Hrošovský, po zmene strán zasiahol do hry aj Roman Procházka. Domáci v tom čase prehrávali 0:1 po góle Dani Olma, ale v 54. minúte vyrovnal na 1:1 Luděk Pernica. Ten istý hráč bol napokon hrdinom zápasu, keď v 83. po rohovom kope Hrošovského poslal hlavou loptu do siete po druhý raz.

Neapol zvládol úlohu favorita na ihrisku FC Zürich, pod triumf "Partenopei" 3:1 sa gólovo podpísali Lorenzo Insigne, Jose Callejon a Piotr Zieliňski. Domáci korigovali stav v 83. minúte premenou penaltou Benjamina Kololliho. Nezaváhala ani londýnska Chelsea, ktorá zvíťazila v Malmö 2:1. Sľubnú pozíciu do odvety si z Glasgowa odviezla Valencia po víťazstve 2:0 nad domácim Celticom.

Odvetné zápasy sú na programe 21. februára, o deň neskôr sa uskutoční žreb osemfinálových dvojíc.

1. zápasy 16/finále Európskej ligy

Rapid Viedeň - Inter Miláno 0:1(0:1)
Gól:
39. Martinez (z 11 m)

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 1:2 (0:1)

22. Ben Yedder

Olympiakos Pireus – Dynamo Kyjev 2:2 (2:1)
10. Hassan, 40. Dias – 27. Bujalskij, 89. Verbič

Stade Rennes – Betis Sevilla 3:3 (3:1)
2. Hunou, 11. García (vlastný), 45+3. Ben Arfa (z 11 m) – 32. Lo Celso, 62. Sidnei, 90. Lainez

FK Krasnodar – Bayer Leverkusen 0:0

Slavia Praha – KRC Genk 0:0
/M. Stoch odohral za domácich celý zápas/

Viktoria Plzeň - Dinamo Záhreb 2:1 (0:1)
4. a 83. Pernica – 41. Olmo
/M. Kozáčik a P. Hrošovský odohrali za domácich celý zápas, R. Procházka nastúpil v 46. minúte/

FC Bruggy - FC Salzburg 2:1 (0:1)