Striedajúci Neymar zariadil výhru Barcelony nad Bilbaom

Hráč Barcelony Neymar Foto: TASR/AP

Oba presné zásahy mu vypracoval argentínsky spoluhráč Lionel Messi.

Madrid 13. septembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom dueli 3. kola španielskej Primery Division nad Athleticom Bilbao 2:0. "Blaugranas" dlho nevedeli zlomiť odpor súpera, podarilo sa to až striedajúcemu Brazílčanovi Neymarovi, ktorý gólmi z 79. a 84. minúty zariadil triumf domáceho favorita. Oba presné zásahy mu vypracoval argentínsky spoluhráč Lionel Messi.

Vo večernom šlágri kola sa v madridskom derby stretli v repríze finále Ligy majstrov 2013/2014 hráči Realu a Atletica. Lepšie vstúpilo do zápasu Atletico, ktoré poslal v 10. minúte do vedenia Koke. V 26. minúte však z jedenástky vyrovnal Cristiano Ronaldo, ktorý sa vrátil do zostavy "bieleho baletu" po bližšie nešpecifikovanom zranení. Real mal v prvom polčase jasnú prevahu, nedokázal ju však pretaviť do vedúceho gólu. Naopak, po prestávke šokoval tribúny San Bernabeu Ardan Turan, ktorý v 76. minúte zariadil triumf úradujúceho majstra v pomere 2:1. Real prehral už druhý zápas v začínajúcej sa ligovej sezóne a má na konte len tri body, Atletico ich nazbieralo sedem.

Z prvého bodu v sezóne sa tešia hráči Levante, ktorí uhrali na ihrisku Malagy bezgólovú remízu.