< sekcia Fortunaliga

V dohrávke 16. kola Michalovce remizovali s Trenčínom

Ilustračná snímka Foto: TASR/Roman Hanc

V 73. minúte Danko z MFK Michalovce vyrovnal na 1:1.

Michalovce 28. novembra (TASR) - Úvodná štvrťhodina patrila domácim, ktorí si vytvoril až tri gólové šance. V 5. minúte Koscelníkovu hlavičku vytlačil Šemrinec na roh, v 8. minúte Danko z ideálnej pozície mieril nad a v 12. minúte po Žofčákovej strele Čögley odpratal loptu na rohový kop. Hostia kontrovali Skovajsovým centrom a z neho po trme-vrme Lawrence netrafil odkrytú michalovskú bránu. Michalovčania pokračovali aj naďalej v aktivite. V 27. minúte prišiel center z ľavej strany a po Sulleyovej hlavičke Šemrinec vyškriabal loptu na rohový kop. V 44. minúte sa Žofčák ujal rozohrávky v štandardnej situácii z pravej strany. Po jeho centri spadla lopta do pokutového územia, tam nebezpečne poskakovala, ale Peter Kavka sa neskoro zorientoval pred Šemrincom.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil, tón začali udávať hostia. Beridzeho krížna strela na ešte neujala, no v 53. minúte si Kavka strelil center do vlastnej siete. Od tohto momentu začali preberať iniciatívu Michalovčania, ktorých mohol definitívne zraziť na kolená v 74. minúte Janga, ale mieril iba do vybiehajúceho Bieszczada. Michalovčania preberali aktivitu a ich snaha sa im vyplatila v 73. minúte, keď Danko vyrovnal na 1:1.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:1 (0:0)

73. Danko - 53. Kavka (vlastný). Rozhodovali: Marhefka – Benedikovič, Kováč, ŽK: Grič, Turik, Koscelník - Beridze, 780 divákov

Zostavy a striedania:

Michalovce:
Bieszczad – Bednár, Kavka, Carrillo – Grič, TurIk (87. P. Kolesár) - Koscelník, Danko, Šimčák, Žofčák (77. Regáli) – Sulley

Trenčín:
Šemrinec – Čögley, Kleščík, Skovajsa, Keston – Lawrence (46. Gong) – Zubairu, El Mahdioui – Beridze, Janga (76. Mance), Azango

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "My sme odohrali vynikajúci zápas. Prvý polčas bol z našej strany asi najlepší v sezóne. Chýbala asi iba lepšia kulisa, pretože futbal bol podľa mňa výborný. Pred zápasom by sme bod brali, po ňom sme trošku nespokojní, keďže sme mali viac gólových šancí ako súper."

Roman Marček, tréner Trenčína: "My sme dnes odohrali veľmi slabý prvý polčas, kde sme nedokázali zareagovať na súperovu aktivitu, chýbal nám stred poľa aj hra krídel, čo je pre našu hru príznačné. V druhom polčase som urobil zmeny, ktoré prospeli, dali sme gól, no žiaľ vedenie sme neudržali."