Ekonomika

Európske akciové trhy posilnili, Dax vzrástol takmer o 1 %

Kľúčový nemecký index Dax si v pondelok pripísal 0,99 % a uzavrel na úrovni 12.331,30 bodu. Index blue-chipov z eurozóny EuroStoxx 50 sa zvýšil o 0,61 % na 3393,67 bodu.

Google plánuje otvorenie vlastnej predajne

O plánoch Google týkajúcich sa vlastného obchodu sa už viackrát špekulovalo. Napríklad pred niekoľkými rokmi sa údajne pripravovali predajne obchodu v New Yorku.

WTO sa bude zaoberať clami USA na dovoz tureckej ocele a hliníka

Ankara aj Washington zastavajú v obchodnom spore tvrdé stanoviská.

Cena za akciu Tesly padla o 7 %

JPMorgan Chase skresala cieľovú cenu akcie Tesly z 308 USD na 195 USD (170,75 eura). Banka neverí, že Musk má financie pre plán stiahnuť Teslu z burzy, ktorý oznámil na Twitteri pred dvoma týždňami.

Premiér chce riešiť neverejných poskytovateľov sociálnych služieb

Ich zástupcovia volajú po zmene zákona, pretože podľa nich obce a mestá ignorujú svoju povinnosť prispievať na prevádzku neverejným poskytovateľom.,aktualizované 

VIDEO: Tripartita sa na výške minimálnej mzdy v budúcom roku nedohodla

Konfederácia odborových zväzov SR trvá stále na svojom návrhu, aby minimálna mzda stúpla na 635 eur.

Obyvatelia EÚ vynaložili v roku 2016 na dovolenky 428 miliárd eur

V roku 2016 vydali Rakúšania na dovolenkový pobyt priemerne 618 eur, Luxemburčania 811 eur. Na druhom konci tabuľky sú Lotyši a Rumuni s výdavkami 124 eur.

Sucho v lete zasiahlo aj Švédsko, očakáva o 29 % nižšiu úrodu obilnín

Celková produkcia obilnín vo Švédsku bude v roku 2018 o 29 % nižšia ako vlani, zhruba na úrovni 4,2 milióna ton. A pokiaľ ide o olejnaté semená, očakáva pokles úrody o 44 % na 200.000 ton.

Rast nemeckej ekonomiky sa mierne spomalí

Priemysel zrejme v prebiehajúcom letnom štvrťroku nijako významne neprispeje k rastu, predpokladá Bundesbank.

Volkswagen zvoláva do servisov 700.000 vozidiel Tiguan a Touran

Chyba sa bude odstraňovať na aktuálne vyrábaných modeloch, ktoré opustili výrobné haly pred 5. júlom tohto roku. Skrat môže poškodiť stropový materiál.

Úradu pre investície a informatizáciu by mali pribudnúť kompetencie

Cieľom je presun koordinácie prípravy politík regionálneho rozvoja z pôsobnosti Úradu vlády SR do pôsobnosti Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Tesco daruje irackým deťom v nemocniciach 600 stavebníc

Zdravotnícke prístroje, uteráky, deky, spacie vaky, prikrývky a postele poputujú od 15. augusta kamiónom zo Slovenska do Iraku.

Talianska vláda bude proti útokom trhu alebo snahám o zdraženie dlhu

Talianske akcie a dlhopisy sa opakovane dostali pod tlak po tom, ako sa v júni ujala moci koalícia dvoch prostisystémových strán: pravicovej Ligy Severu na čele so Salvinim a Hnutia piatich hviezd.

Kurz eura klesol

Obavy, že menová kríza v Turecku by mohla ublížiť bankám v eurozóne a neistota v súvislosti s rozpočtovými plánmi talianskej vlády, tiež negatívne ovplyvnili euro, uviedli analytici.

Nemecko neuvažuje o finančnej pomoci Turecku

V súvislosti s krízou v Turecku Seibert povedal, že je na tureckej vláde, či sa rozhodne obrátiť na Medzinárodný menový fond so žiadosťou o pomoc.

Minimálna mzda v ČR dosiahne polovicu priemernej mzdy predvlaňajška

Odborári vyslovili s návrhom súhlas. Dostať doterajší zárobok na 40 % priemeru nie je podľa nich dostatočné.

V júli sa zaregistrovalo 8716 nových osobných automobilov

Registrácie malých úžitkových automobilov dosiahli podľa ZAP SR v júli 2018 počet 625 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 479 predstavuje nárast o 30,48 %.

Zisk Estée Lauder v 4. kvartáli klesol

Čistý zisk spoločnosti za tri mesiace do konca júna 2018 klesol na 186 miliónov USD (163,29 milióna eur), čo predstavuje 49 centov na akciu, z 229 miliónov USD alebo 61 centov/akcia.

Obavy a zmätok sprevádzajú výmenu meny vo Venezuele

Zmeny začínajú v pondelok zavedením meny suverénny bolívar, ktorá z predošlej škrtla päť núl. Maduro tiež povedal, že zvýši ceny benzínu na medzinárodné úrovne.

Daňová kobra odhalila vlani podvody v sume takmer 100 miliónov eur

Projekt, ktorý pomáha v boji proti daňovým podvodom, je výsledkom spolupráce zástupcov GP, polície a Finančnej správy SR.