Ekonomika

Ceny ropy pokračujú vo vysokom raste

Prvotný rast cien ropy dosiahol približne 20 %, pričom cena Brentu zaznamenala najvýraznejší denný rast od krízy v Perzskom zálive v rokoch 1990 - 1991.

Frankfurt plánuje projekt podzemnej železničnej stanice a tunela

Štátny tajomník ministerstva Enak Ferlemann uviedol, že niekoľko kilometrov dlhý tunel a podzemná stanica majú byť dokončené najskôr v roku 2035 alebo 2036.

Schôdzka obchodných zástupcov USA a Číny sa očakáva 20. septembra

Ich obchodný spor, ktorý trvá už 14 mesiacov, zasiahol dodávateľské reťazce, trhy a ohrozil rast svetovej ekonomiky.

Saudská Arábia uvažuje o odklade uvedenia akcií Saudi Aramco na burzu

Predstavitelia Saudskej Arábie chcú pred uvedením akcií na burzu najskôr zistiť rozsah škôd na zariadeniach Saudi Aramco, ako aj to, ako dlho bude trvať ich oprava.

Rakúska WKO kritizuje návrhy na rozšírenie mýta na všetky triedy ciest

Šéf dopravného odboru WKO Alexander Klacska upozornil, že rozšírenie mýta na všetky triedy ciest poškodí Rakúsko a môže mať dokonca aj nepriaznivý ekologický dosah.

Matečná: Pekárstvo je poznačené neférovými praktikami obchodníkov

Pekári boli často nútení, aby reťazcom garantovali rovnakú cenu pečiva po celý rok. Toto sa stalo minulosťou, priblížil Milan Lapšanský, generálny riaditeľ sekcie potravinárstva a obchodu agrorezortu.,aktualizované 

Malmströmová: USA asi čoskoro uvalia clá na výrobky z EÚ za Airbus

Malmströmová v tejto súvislosti dodala, že Brusel navrhol Washingtonu dohodu, čo sa týka dotácií pre letecký priemysel, zdá sa však, že USA nemajú záujem o rokovania.

Prieskum: V septembri rastie záujem o cereálne a müsli výrobky

Najobľúbenejším typom raňajkových obilnín sú podľa prieskumu cereálie, ktoré tvoria viac ako dve tretiny z tržieb (14,4 milióna eur).

Rašiho úrad spustil prieskum digitálnych zručností pracovnej sily

Zamestnávatelia, ktorí potrebujú zistiť stav kľúčových digitálnych zručností svojich zamestnancov, sa môžu do prieskumu zapojiť.

Ázia, kľúčový odberateľ saudskej ľahkej ropy, má dostatočné rezervy

Sobotňajšie (14. 9.) útoky dronmi, ku ktorým sa prihlásili jemenskí šiitskí povstalci, znížili produkciu ropy v Saudskej Arábii približne o polovicu.

Podľa SaS je rezort hospodárstva zodpovedný za zdražovanie energií

Tvrdiť, že za ceny elektriny môže vláda, je úplný nezmysel a svedčí to o vysokej miere dezorientácie predstaviteľov SaS, uviedol riaditeľ odboru komunikácie MH SR Maroš Stano.

Moody's zhoršila ratingový výhľad Hongkongu

Výhľad ratingu však znížila zo stabilného na negatívny.

Petrovič: Uhlie z hornej Nitry môže po skončení ťažby nahradiť plyn

INEKP musí predložiť do konca roka 2019 každá krajina EÚ.

Prieskum: Deti sú často vystavované kyberšikane

Podľa prieskumu Uniqa poisťovne až 60 % ľudí nevie, ako sa proti takýmto útokom brániť.

Štát si požičal v dvoch aukciách štátnych dlhopisov 186,1 mil. eur

V konkurenčnej časti aukcie ŠD splatných 17. októbra 2047 bol akceptovaný dopyt na úrovni 61,1 milióna eur, pričom celkový dopyt sa pohyboval na hodnote 93,1 milióna eur.

ANALÝZA: Slovensko a Rumunsko zaznamenávajú pokles insolvencií

Región strednej a východnej Európy ťažil z dobrej ekonomickej situácie, čo sa podpísalo aj na kondícii firiem. Už tento rok sa však firmy dostanú pod tlak.

Kurilla: Aktualizovaný energetický a klimatický plán bude kvalitnejší

Štátny tajomník envirorezort vyzdvihol napríklad analytické nástroje vyvinuté v spolupráci so Svetovou bankou či vypracovanie Envirostratégie 2030.

Odbory v General Motors zvolali celonárodný štrajk

Odborový zväz United Auto Workers vyzval takmer 46.000 zamestnancov GM, aby sa zapojili do štrajku, keďže ich pracovné zmluvy po štyroch rokoch vypršali a rokovania o nových uviazli v slepej uličke.

M. Hlivák: Objavených bolo 101 neriešených prípadov, ukončili sme 97

Za konania, v ktorých úrad konštatoval porušenie zákona, uložil Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO) pokutu vo výške 813.450 eur. ,aktualizované