< sekcia Ekonomika

Pivovar Heineken zvažuje zatvorenie dvoch brazílskych fabrík

Pivové fľašky holandského výrobcu piva spoločnosti Heineken Foto: TASR/AP

Ohrozené fabriky sa nachádzajú v štátoch Bahia a Pernambuco. Spoločnosť nezverejnila podrobnosti o produktoch, ktoré vyrábajú tieto továrne.

Sao Paulo 10. augusta (TASR) - Holandská pivovarnícka spoločnosť Heineken zvažuje zatvorenie dvoch fabrík v severovýchodnej Brazílii po tom, čo jej súd nariadil v tomto regióne predávať pivo a nealkoholické nápoje za stratové ceny.

"Heineken je v súdnom spore s Grupo LGH v oblasti cien, za ktoré predáva svoje produkty v štátoch Pernambuco a Paraíba," uvádza sa v piatkovom vyhlásení spoločnosti. Súd nariadil Heinekenu predávať nápoje lokálnemu distribútorovi za ceny nižšie, než sú výrobné náklady.

"Heineken vzhľadom na tieto deformácie prehodnocuje svoju stratégiu na severovýchode a zvažuje extrémne opatrenia", ku ktorým sa radí aj zatvorenie dvoch tovární. Ohrozené fabriky sa nachádzajú v štátoch Bahia a Pernambuco. Spoločnosť nezverejnila podrobnosti o produktoch, ktoré vyrábajú tieto továrne.

Podľa ekonomických novín Valor Economico rozhodnutie súdu vyústilo do kumulovanej straty za minulý rok vo výške 90 miliónov BRL (20,5 milióna eur).

Heineken vlani kúpil stratové brazílske prevádzky japonskej spoločnosti Kirin Holdings za 1,2 miliardy USD (1,05 miliardy eur) a má tak v krajine 15 tovární.

(1 EUR = 4,3904 BRL, 1 EUR = 1,1456 USD)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.