< sekcia Ekonomika

Burzy na Wall Street pokračovali v piatok v prelamovaní rekordov

New York Stock Exchange Foto: TASR/AP

Americký Senát schválil vo štvrtok (19.10.) večer návrh rozpočtu, čím odstránil prvú prekážku v ceste k realizácii daňových plánov prezidenta Donalda Trumpa.

New York 22. októbra (TASR) - Na Wall Street v piatok (20.10.) po jednodňovej pauze pokračovalo prelamovanie rekordov. Okrem výberového technologického indexu Nasdaq 100 všetky ostatné dôležité indexy stanovili nové historické maximá. Dôvodom bol optimizmus týkajúci sa daňovej reformy v USA, uviedol analytik spoločnosti CMC Markets UK Michael Hewson. V centre pozornosti investorov tiež opäť boli hospodárske výsledky firiem.

Kľúčový americký index Dow Jones Industrial prekonal dovtedajšie maximum tesne po začiatku piatkového obchodovania a svoje zisky v jeho ďalšom priebehu zvyšoval. Nakoniec uzavrel s plusom 165,59 bodu alebo 0,71 % na úrovni 23.328,63 bodu a len minimálne pod svojím tesne predtým dosiahnutým rekordom. Za celý uplynulý týždeň Dow Jones stúpol takmer o 2 %.

Takisto širší index S&P 500 rovnako ako technologický index Nasdaq Composite stanovili v piatok nové historické maximá. S&P 500 vzrástol o 13,11 bodu alebo 0,51 % a uzavrel na 2575,21 bodu a Nasdaq Composite sa zvýšil o 23,99 bodu alebo 0,36 % na 6629,05 bodu. Za celý uplynulý týždeň si S&P pripísal 0,9 % a Nasdaq Composite 0,4 %.

Americký Senát schválil vo štvrtok (19.10.) večer návrh rozpočtu, čím odstránil prvú prekážku v ceste k realizácii daňových plánov prezidenta Donalda Trumpa. Trump prisľúbil výrazné zníženie daní predovšetkým pre firmy. Najvyššia daňová sadzba pre firmy by mala klesnúť z 35 % na 20 %. Plány na zníženie daní sú považované za motor posilňovania akcií od Trumpovho volebného víťazstva.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.