< sekcia Bratislavský kraj

BSK podpísal zmluvu na opravu cesty medzi Malackami a Rohožníkom

Ilustračná snímka Foto: TASR/Branislav Caban

Zhotoviteľ má rekonštrukciu dokončiť do 13 mesiacov od prevzatia staveniska. To sa má uskutočniť v prvých augustových dňoch.

Bratislava 29. júla (TASR) – Dlhoočakávaná rekonštrukcia zdevastovanej komunikácie medzi Rohožníkom a Malackami je pred svojím začiatkom. Po niekoľko mesiacov trvajúcom procese schvaľovania verejného obstarávania mohol Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podpísať zmluvu so zhotoviteľom rekonštrukcie. Zmluva je účinná od soboty (28.7.), BSK ju zverejnil na svojom webe.

Podľa dokumentu zrealizuje spoločnosť Alpine Slovakia komplexnú rekonštrukciu komunikácie za 7.029.822,22 eura bez DPH (8.453.858,67 eura s DPH). Zhotoviteľ má rekonštrukciu dokončiť do 13 mesiacov od prevzatia staveniska. To sa má uskutočniť v prvých augustových dňoch. "Začiatok rekonštrukcie chceme nastaviť tak, aby sme minimalizovali dosahy a obmedzenia plynúce zo stavebných prác," uviedla pre TASR tlačová tajomníčka BSK Veronika Beňadiková.

Z posunu, ktorý plány zmení na samotnú realizáciu, sa teší aj starosta Rohožníka Peter Švaral. "Na nevyhnutnosť tejto rekonštrukcie upozorňujeme celé roky a ľudia už pomaly ani neverili, že k nej niekedy aj príde," pripomenul.

Upozornil zároveň, že rekonštrukcia samotnej cesty je len jedným z troch krokov, ktoré je potrebné urobiť na zlepšenie zložitých dopravných podmienok v oblasti. "Ďalším krokom je napojenie tejto cesty na diaľnicu pri Malackách a takisto aj výstavba obchvatu obce Rohožník, v tomto prípade je k dispozícii kompletná projektová dokumentácia a v minulosti už bolo vydané územné rozhodnutie," dodal.

Cieľom rekonštrukcie súčasnej cesty III. triedy medzi Rohožníkom a Malackami je vytvorenie širšej, bezpečnejšej a odolnejšej cesty voči frekventovanej premávke nákladnej dopravy. Po oprave by sa mala zmeniť klasifikácia komunikácie na cestu II. triedy. Náklady na výstavbu pôvodne odhadli na vyše 8,7 milióna eur bez DPH. Súťaž vygenerovala ponuky s cenou nižšou o viac ako 1,5 milióna eur. Kraj získal na realizáciu projektu eurofondy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.