Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

NBA: Westbrook zaznamenal proti Dallasu 45 bodov

Hráč Oklahoma City Thunder Russell Westbrook. Foto: TASR/AP

Momentálne jeden z najlepších hráčov celej súťaže zaznamenal v záverečných deviatich minútach zápasu 17 z celkových 45 bodov.

New York 27. januára (TASR) - Basketbalisti Oklahomy City Thunder zvíťazili v treťom stretnutí zámorskej NBA za sebou. Na domácej palubovke triumfovali v noci na piatok nad Dallasom Mavericks 109:98. Veľký podiel na výhre mal rozohrávač Russell Westbrook, autor 45 bodov.

Momentálne jeden z najlepších hráčov celej súťaže zaznamenal v záverečných deviatich minútach zápasu 17 z celkových 45 bodov. "Ak mám byť úprimný, cítil som, že je po oddychovom čase pripravený strelecky explodovať," uviedol tréner Thunder Billy Donovan. Štvrté triple double za sebou napokon z toho nebolo, Westbrookovi k nemu chýbali dve doskočené lopty a sedem asistencií. "Bojovali sme. Je to náročné, ak hráte celý večer dobre. Westbrook sa však dostal do varu, dával trojky. My sme na neho odpovedali dvojbodovými pokusmi, ťažko potom pomýšľať na víťazstvo," povedal hráč Dallasu Justin Anderson.

Minnesota prišla proti Indiane o víťazstvo v prvom polčase a ukončila trojzápasovú šnúru výhier. Pacers doviedol k výhre 32-bodový Paul George. "Musel som do toho naskočiť. Vždy musím byť pripravený," citovala agentúra AP Georgea. Timberwolves stiahli v poslednej štvrtine aj na rozdiel šiestich bodov, ale Indiana v závere nepripustila zaváhanie. "Myslím si, že sme boli v zápase vždy o krok pozadu," priznal tréner Minnesoty Tom Thibodeau.