Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Basketbal

NBA: Philadelphia vyhrala v Detroite, Bucks postupuje do play off

Na snímke sprava hráč Philadelphie Robert Covington a hráč Detroitu Henry Ellenson v zápase basketbalovej NBA Philadelphia 76ers - Detroit Pistons v noci na 5. apríla 2018. Foto: TASR/AP

Zápas Los Angeles Lakers proti San Antoniu muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom uspeli domáci.

New York 5. apríla (TASR) - Basketbalisti Philadelphie zvíťazili v zápase zámorskej NBA na palubovke Detroitu 115:108 a definitívne uťali šance Pistons na play off. Pre hostí to bola dvanásta výhra za sebou, Detroit prerušil sériu piatich víťazných duelov. Výhra 76ers zároveň poslala do play off Milwaukee Bucks.

Philadelphii už štvrtý duel po sebe chýbal Joel Embiid, napriek tomu sa tímu darí. "Odkedy nám chýba, zomkli sme sa a teraz vieme, že môžeme vyhrávať zápasy aj bez neho. Povedali sme mu, nech sa dobre pripraví na play off a my sa o ostatné už postaráme. A vidíte, dá sa to," odkázal Ben Simmons, autor 16 bodov Philadelphie. Jej najlepším strelcom bol JJ Redick s 25 bodmi.

Toronto je blízko k spečateniu triumfu vo Východnej konferencii. V priamom súboji dvoch najlepších celkov na východe Raptors zdolali doma Boston 96:78. DeMar DeRozan zaznamenal 16 bodov, Fred VanVleet a Serge Ibaka pridali po 15. Domáci 56. víťazstvom v sezóne vyrovnali klubový rekord zo sezóny 2015/2016.

Domáci predviedli skvelú defenzívu, pre Boston je 78 nastrieľaných bodov najmenej v tejto sezóne. "Dnes sme sa museli spoľahnúť na obranu," potvrdil DeRozan. "Z poľa sme netrafili veľa striel, zahodili sme množstvo šancí, ale na druhej strane sme vzadu pracovali extrémne tvrdo a to bol kľúč k úspechu."

Zápas Los Angeles Lakers proti San Antoniu muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom uspeli domáci a napokon Spurs zdolali 122:112. Kyle Kuzma dal šesť zo svojich 30 bodov v predĺžení a stal sa prvým nováčikom v histórii NBA, ktorý si na konto pripísal 1200 bodov, 450 doskokov a 150 úspešných trojkových pokusov v jednej sezóne.

NBA - sumáre:

DETROIT PISTONS - PHILADELPHIA 76ers 108:115 (28:36, 21:29, 22:23, 37:27)
Najviac bodov: Tolliver 25, Johnson 19, Bullock 15 - Redick 25, Belinelli 19, Simmons 16, 18.395 divákov

ORLANDO MAGIC - DALLAS MAVERICKS 105:100 (33:22, 23:29, 21:23, 28:26)
Najviac bodov: Gordon 20, Artis 18, Mack 13 - Jones 15, Motley, Finney-Smith a Collinsworth po 14, 18.112 divákov

ATLANTA HAWKS - MIAMI HEAT 86:115 (29:23, 18:30, 21:31, 18:31)
Najviac bodov: Prince 20, Lee a Dorsey po 15 - Richardson a Olnyk po 19, Winslow 18, 16.696 divákov

NEW ORLEANS PELICANS - MEMPHIS GRIZZLIES 123:95 (32:23, 33:30, 32:20, 26:22)
Najviac bodov: Moore 30, Davis 28 (12 doskokov), Mirotič 25 - Brooks 25, Rabb 16, Martin 15, 16.521 divákov

TORONTO RAPTORS - BOSTON CELTICS 96:78 (14:20, 29:13, 24:20, 29:25)
Najviac bodov: DeRozan 16, VanVleet a Ibaka po 15 - Marc. Morris 21, Monroe 17, Horford 16, 19.963 divákov

LOS ANGELES LAKERS - SAN ANTONIO SPURS 122:112 pp (29:30, 29:31, 23:26, 27:21 - 14:4)
Najviac bodov: Kuzma 30, Caldwell-Pope 21, Frye 19 - Aldridge 28, Murray 23 (10 doskokov), Mills 15