< sekcia Basketbal

NBA: Indiana predviedla veľký obrat, Clippers zvládli drámu v Detroite

Hráč Indiana Pacers Jordan Hill strieľa na kôš cez brániaceho Coryho Josepha v zápase NBA 14. decembra 2015 na palubovke v Indianapolise. Foto: TASR/AP

Indiana Pacers tak ukončili hosťom štvorzápasovú sériu víťazstiev v zámorskej NBA.

New York 15. decembra (TASR) - Basketbalisti Indiany otočili v noci na utorok duel s Torontom Raptors a zdolali súpera na domácej palubovke 106:90. Pacers tak ukončili hosťom štvorzápasovú sériu víťazstiev v zámorskej NBA.

Indiana nezachytila úvod stretnutia a v prvej štvrtine prehrávala už o 21 bodov. Potom však domáci zabrali, kontrovali sériou 39:4 a už si nenechali vedenie vziať. Pacers zdolali rivala z Východnej konferencie prvýkrát za uplynulých šesť zápasov. Lídrom Indiany bol netradične podkošový hráč Jordan Hill s 20 bodmi a 13 doskokmi, Raptors nestačilo ani 20 bodov Kylea Lowryho a DeMara DeRozana. "Nebol to ideálny výkon, ale v tejto chvíli je najdôležitejšie, že sme vyhrali. Dúfajme, že na tento úspech nadviažeme v ďalších domácich zápasoch a dostaneme sa na víťaznú vlnu," povedal pre zámorské médiá Monta Ellis, ktorý prispel k triumfu 18 bodmi.

Drámu priniesol súboj Detroitu s Los Angeles Clippers, v ktorom hostia triumfovali 105:103 až po predĺžení. Clippers doviedol k výhre Blake Griffin, autor 34 bodov. Dvadsaťšesťročný krídelník našiel v predĺžení za stavu 102:102 Jamala Crawforda, ktorý trojkou 12 sekúnd pred koncom poslal hostí do vedenia. O tri sekundy neskôr Clippers radšej faulovali Reggieho Jacksona, aby nemohli takisto dostať trojku. Jackson premenil prvý trestný hod, druhý už nie. Loptu ale doskočil jeho spoluhráč Andre Drummond, lenže ju nedokázal dopraviť do koša rovnako ako potom na dvakrát Jackson.

"Verili sme, že zápas dotiahneme do ďalšieho predĺženia, ale nám to tam skrátka nepadlo. Mal som dobrú pozíciu, nevyšlo to," povzdychol si Jackson, ktorý zaznamenal 34 bodov, 11 doskokov a 7 asistencií.

Suverénne víťazstvo vybojovali hráči San Antonia, ktorí rozdrvili Utah 118:81. Spurs v zápase ani raz neprehrávali a viedli už o 16 bodov. Všetkým 13 domácim hráčom sa podarilo skórovať, Kawhimu Leonardovi stačilo necelých 25 minút na zisk 22 bodov.

Denver zdolal Houston 114:108 v stretnutí, ktoré za zdánlivo rozhodnutého stavu zdramatizovala kuriózna situácia. Päť minút pred koncom záverečnej štvrtiny viedli domáci o 15 bodov, keď sa hráčovi Rockets Trevorovi Arizovi vyzula teniska a domáci Will Barton mu ju zahodil mimo ihriska. Barton dostal technickú chybu a Rockets sa nadýchli k náporu. Priblížili sa až na dva body a Jason Terry v záverečnej minúte nepremenil trojkový pokus, ktorý by Houston poslal do vedenia.

NBA výsledky:

INDIANA PACERS - TORONTO RAPTORS 106:90 (27:28, 25:13, 21:23, 33:26)

Najviac bodov: J. Hill 20 (13 doskokov), Ellis 18, Miles 17 - DeRozan a Lowry po 20, Ross 10, 16.598 divákov.

BROOKLYN NETS - ORLANDO MAGIC 82:105 (25:25, 20:27, 24:31, 13:22)

Najviac bodov: Jack 15, Bargnani 12, Lopez a Ellington po 11 - Vučevič 18, Payton 17, Harris a Nicholson po 15, 12.946 divákov.

DETROIT PISTONS - LOS ANGELES CLIPPERS 103:105 pp (27:27, 12:21, 24:25, 31:21 - 9:11)

Najviac bodov: Jackson 34 (10 doskokov), Drummond 20 (15 doskokov), Caldwell-Pope 19 - Griffin 34, Redick 24, Crawford 14, 13.525 divákov.

ATLANTA HAWKS - MIAMI HEAT 88:100 (20:22, 18:25, 23:27, 27:26)

Najviac bodov: Bazemore 28, Millsap 18, Schroder a Horford po 13 - Bosh 24 (10 doskokov), G. Green 20, Deng 18, 15.039 divákov.

CHICAGO BULLS - PHILADELPHIA 76ERS 115:96 (24:19, 27:37, 34:12, 30:28)

Najviac bodov: Butler 23, Mirotič 17, Snell 16 (11 doskokov) - Okafor 22, Covington 15, Wroten 12, 21.166 divákov.

MEMPHIS GRIZZLIES - WASHINGTON WIZARDS 112:95 (25:21, 32:25, 26:15, 29:34)

Najviac bodov: M. Gasol 24 (12 doskokov), Barnes 20, Conley 18 - Neal 24, Sessions a Dudley po 14, 15.397 divákov.

DALLAS MAVERICKS - PHOENIX SUNS 104:94 (25:21, 21:22, 31:15, 27:36)

Najviac bodov: Williams 18, Parsons a Felton po 17 - Bledsoe 23, Leuer 15 (13 doskokov), Knight 12, 19.822 divákov.

SAN ANTONIO SPURS - UTAH JAZZ 118:81 (29:15, 30:21, 39:22, 20:23)

Najviac bodov: Leonard 22, Parker a Aldridge po 18 - Favors 16, Neto 12, Burke 10, 18.418 divákov.

DENVER NUGGETS - HOUSTON ROCKETS 114:108 (36:22, 18:36, 34:24, 26:26)

Najviac bodov: Barton 23, G. Harris 21, Gallinari 15 - Harden 24, Motiejunas 19, Ariza 16, 12.022 divákov.

PORTLAND TRAIL BLAZERS - NEW ORLEANS PELICANS 105:101 (26:31, 24:17, 28:21, 27:32)

Najviac bodov: Lillard 30, Henderson 19, McCollum 16 - Davis 28, Evans (12 doskokov) a Holiday po 19, 19.231 divákov.