< sekcia Basketbal

NBA: Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili nad New York Knicks

Na archívnej snímke hráč Boston Celtics Brad Wanamaker. Foto: TASR/AP

Boston vyhral štvrtý zápas za sebou.

New York 7. decembra (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili v zápase zámorskej NBA na domácej palubovke nad New York Knicks 128:100. K ich triumfu prispel Kyrie Irving 22 bodmi a 8 asistenciami. Boston vyhral štvrtý zápas za sebou.

Irving však vynechal posledné minúty, keďže si poranil pravé rameno. Jaylen Brown sa vrátil po trojzápasovej pauze zavinenej zranením chrbta a nazbieral 21 bodov, Al Horford pridal 19 bodov a 12 doskokov. Boston sa tak odplatil Knicks za novembrovú domácu prehru.

Derrick Favors nastúpil z lavičky, k 24 bodom pridal aj desať doskokov a jeho Utah vyhral doma nad Houston Rockets 118:91. Pre Jazz to bola štvrtá výhra z posledných piatich duelov, pričom väčšinu stretnutia odohrali bez prvého pivota Rudyho Goberta, ktorého rozhodca vylúčil už v prvej štvrtine. "Prišiel som, aby som hral basketbal. Rozhodca odpískal fauly a ja som hlúpo zareagoval. Myslím, že za to môžem viniť len seba," povedal po zápase. V drese hostí nazbieral hviezdny James Harden len 15 bodov, Chris Paul a Clint Capela pridal po 12.

Portland ukončil trojzápasovú sériu prehier, keď doma zdolal Phoenix 108:86. Damian Lillard pridal k 25 bodom osem asistencií, pričom poslednú štvrtinu už nenastúpil. Jake Layman zaznamenal kariérne maximum 24 bodov.