Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

Lakers zdolali Toronto tesne 132:131, potiahol ich Davis

Útočník Los Angeles Lakers Anthony Davis (3) v utorok 9. januára 2024 v druhom polčase zápasu basketbalovej NBA proti Torontu Raptors v Los Angeles. Foto: TASR/AP

Lakers potiahol k víťazstvu 41-bodový Anthony Davis, ktorý mal vďaka jedenástim doskokom double double.

New York 10. januára (TASR) - Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NBA nad Torontom Raptors tesne 132:131. Domáci tak vyhrali len druhý z predošlých šiestich zápasov. Minnesota si bez väčších problémov poradila v Orlande 113:92 a zvýšila náskok na čele Západnej konferencie Najhorší tím sezóny Detroit prehral piaty duel v sérii, keď na domácej palubovke nestačil na Sacramento 110:131.

Lakers potiahol k víťazstvu 41-bodový Anthony Davis, ktorý mal vďaka jedenástim doskokom double double. To dosiahol aj jeho hviezdny spoluhráč LeBron James s 22 bodmi a 12 asistenciami. Za hostí bol najaktívnejší Scott Barnes, ktorý mal na konte 26 bodov. Počas zápasu sa menilo vedenie až 23. krát. Osemnásobný účastník Zápasu hviezd Davis rozhodol až v záverečnej štvrtine, v ktorej dal 20 zo 44 bodov Lakers a jeho tím dokázal otočiť šesťbodové manko.

"Berieme to. Samozrejme, dokážeme hrať lepšie, ale pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo. Všetci naši hráči zabrali a odviedli výbornú prácu. Súper dáva veľa pozornosti mne a LeBronovi, takže ostatní majú viac otvorených striel a priestoru. My im len musíme dávať lopty," povedal po zápase Davis, ktorý reagoval na to, že okrem dvojice superhviezd sa dostali na dvojciferné body ďalší piati hráči Lakers.

Minnesota si išla v Orlande od začiatku za víťazstvom a už po úvodnej štvrtine viedla o 17 bodov, v polovici stretnutia dokonca 67:37. Karl-Anthony Towns ju potiahol 28 bodmi vrátane piatich z piatich trojok. Rudy Gobert pridal 21 bodov a dvanásť doskokov. V domácom drese bol najlepší strelec Nemec Moritz Wagner (21 b).

Detroit si proti Sacramentu pripísal už 34. prehru v prebiehajúcom ročníku a je jednoznačne najhorší tím celej NBA, keď má na konte iba tri víťazstvá. Pistons nenadviazali na koncoročný domáci triumf nad Torontom a vo vlastnej hale majú tragickú bilanciu 2-15. Na Kings pritom po úvodnej štvrtine viedli 47:29. Lídrom Sacramenta bol Domantas Sabonis, ktorý zaznamenal triple-double za 37 bodov, desať doskokov a trinásť asistencií.

New York Knicks vyhrali nad Portlandom Trail Blazers hladko 112:84 a predĺžili víťaznú sériu na päť zápasov. Víťazstvá zbierajú od akvizície krídelníka O.G. Anunobyho, ktorý v nočnom zápase nazbieral 23 bodov, zatiaľ najviac od príchodu z Toronta. Memphis Grizzlies prekvapujúco zvíťazili v Dallase 120:103 už opäť bez Ja Moranta. Ten sa vrátil do tímu len v polovici decembra po odpykaní si 25-zápasového trestu za to, že sa už druhýkrát objavil na sociálnej sieti vo videu so strelnou zbraňou v ruke. V sobotu počas tréningu si však vážne zranil rameno a vynechá zvyšok sezóny. Grizzlies proti Mavericks potiahli Desmond Bane s 32 bodmi a Marcus Smart pridal 23. V domácom drese nazbieral Kyrie Irving 33 a Luka Dončič 31 bodov.