< sekcia Basketbal

Ružomberčanky odštartovali finále víťazstvom nad Piešťanmi

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Lepší vstup do zápasu si Liptáčky ani nemohli želať, v 6. minúte viedli 16:2, keď štyrikrát trafili spoza oblúka.

Ružomberok 13. apríla (TASR) - Basketbalistiky MBK Ružomberok zdolali v sobotňajšom úvodnom stretnutí finále play off extraligy žien na vlastnej palubovke Piešťanské Čajky 80:68 a ujali sa vedenia v sérii. Druhý duel je na programe v stredu o 18.00 h v Piešťanoch, hrá sa na tri víťazstvá.

MBK Ružomberok – Pišťanské Čajky 80:68 (52:29)

MBK: Jefferyová 20, Jackovecová 15/3 trojky, Ellenbergová 13, Mištinová 10, Šikšniuté 5 (Markovičová 11/3, Janoščíková 4, Stačová 2, Ivančáková 0, Belušová 0, Moravčíková 0)

Čajky: Thompsonová 12, Deptová 12, Lubinová 11, Jakubcová 10, A. Baburová 4 (Engelmanová 7, Mikulášiková 6, Krč-Turbová 4, Matejčíková 2, Hašková 0)

TH: 16/13 – 22/16, fauly: 22 – 19, trojky: 11 – 6, rozhodovali: Zubák, Brziak a Kiss, štvrtiny: 28:13, 24:16, 14:15, 14:24, 1700 divákov

Stav série: 1:0

Lepší vstup do zápasu si Liptáčky ani nemohli želať, v 6. minúte viedli 16:2, keď štyrikrát trafili spoza oblúka. Ich náskok rástol aj ďalej a do polčasu narástol na 23 bodov – 52:29. Tretia štvrtina bola viac–menej vyrovnaná (14:15), no záverečná už mala diametrálne iný scenár.

"Ruža" nepokračovala v takých vysokých obrátkach, naopak, začali sa chytať Čajky, ktoré spustili stíhaciu jazdu. V 37. minúte sa priblížili na desať bodov (61:71), ale ďalej ich domáce družstvo nepustilo. Ružomberok vzápätí odskočil na 76:61 a potom sa prvý finálový duel iba dohrával.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Gratulujem babám k skvelému prvému polčasu. Máme prvý bod a ideme ďalej. Piešťany však hrýzli do konca, nevzdávali sa. Nič nevypustili a stále išli za víťazstvom. Vycítili šancu, ale my sme to ustáli. Keď bolo treba, premenili sme dva útoky a odrazili sme ich nápor. Takže sme spokojní."

Richard Kucsa, tréner Piešťan: "Stretnutie od začiatku bolo v réžii domáceho družstva, ktoré vychytalo perfektný strelecký večer. Po polčase viac–menej už bolo rozhodnuté. Ja som však veľmi rád, že sme sa dokázali vrátiť do stretnutia a vyhrali sme druhý polčas. Nič to však nemení na tom, že Ružomberok vyhral zaslúžene."