Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali s Jenisejom Krasnojarsk

Ilustračný záber. Foto: TASR/Martin Palkovič

Liptáčky vstúpili do zápasu sľubne, po prvej štvrtine viedli, ale ich nádej na úspech žila len do polovice stretnutia

Ružomberok 11. októbra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v stredajšom úvodnom zápase Európskeho pohára FIBA v B-skupine s ruským Jenisejom Krasnojarsk 64:87.

Liptáčky vstúpili do zápasu sľubne, po prvej štvrtine viedli 26:24, ale ich nádej na úspech žila len do polovice stretnutia (38:44). V tretej desaťminútovke ich Jenisej jednoznačne prevalcoval (24:8), keď dominoval vo všetkých činnostiach. V poslednej perióde sa stretnutie už len dohrávalo.

MBK Ružomberok - BC Jenisej Krasnojarsk 64:87 (38:44)

Zostava a body MBK: Janoščíková 16, Diawakanová 10, Campbellová 8, Mištinová 8, Brownová 2 (Bartánusová 6, Kováčiková 5, Bozókioivá 5, Jackovecová 4) - najviac bodov za Krasnojarsk: Monroeová 21, Kirjanová 18, Svaryte 12, Marčenková 10. Rozhodovali: Rohacký (Rak.), Kučera (ČR), Praksch (Maď.). TH: 11/9 – 22/17. Fauly: 20:15. Trojky: 5:8, 1100 divákov.

Štvrtiny: 26:24, 12:20, 8:24, 18:19.

hlas po zápase:

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Predovšetkým v tretej štvrtine sme boli naivné, zaplatili sme nováčikovskú daň. Pevne verím, že náš ďalší zápas v tejto súťaži bude vyzerať úplne ináč. V úvodnej štvrtine nás držala útočná eufória. Keď tá pominula, nemali sme sa o čo oprieť. Mala to byť obrana, ale nefungovala. Povedali sme si nejaké princípy, ako zápas chceme otvoriť, ale otvorili sme ho úplne ináč, čím súper chytil rytmus."