< sekcia Basketbal

Lučenec predĺžil zmluvu s Američanom Griffinom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Vo farbách BKM odohral 12 stretnutí, v ktorých si priemerne na svoje konto pripísal 16,8 bodu, 8,1 doskoku, 2,6 asistencie a 2,3 zisku.

Lučenec 4. júna (TASR) - Nováčik Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy v sezóne 2018/2019 BKM Lučenec predĺžil zmluvu s 22-ročným americkým krídelníkom Johnnym Griffinom Jr. Pre zámorského basketbalistu bola predchádzajúca sezóna prvou medzi profesionálmi, absolvent univerzity Loyola New Orleans prišiel do Lučenca na začiatku kalendárneho roka.

Vo farbách BKM odohral 12 stretnutí, v ktorých si priemerne na svoje konto pripísal 16,8 bodu, 8,1 doskoku, 2,6 asistencie a 2,3 zisku. Týmito číslami výrazne dopomohol Lučencu k tomu, aby sa stal celkovým víťazom prvej ligy v sezóne 2017/2018. Okrem toho ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča záverečného Final Four turnaja.

"Cez leto budem trénovať a makať na sebe každý deň, tak, aby som bol lepším hráčom v ďalšej sezóne. Chcem zlepšiť svoju hru a vniesť do nej nové prvky. Viem, že Eurovia SBL je silnejšia a lepšia súťaž, akú sme hrali uplynulú sezónu a chcem byť na ňu pripravený. Očakávam, že budeme bojovať každý jeden zápas tak, aby sme dosiahli na play off a spravili lučenských divákov šťastných a hrdých na svoj klub," vyjadril sa Griffin pre oficiálne klubové konto na Facebooku.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.