Banskobystrický kraj

Gazdovanie na hriňovských lazoch prinesie ľudové rezbárstvo

V dolinách a na úbočiach Slanca sa uskutočnia poľnohospodárske práce, ako kopanie zemiakov, žatva, mlátenie obilia, bielenie a rosenie plátna, kosenie, hrabanie a skladanie mládze.

Trebišov oslávi úrodu dožinkovým festivalom Chlebom a vínom

Súčasťou budú vystúpenia folklórnych súborov, pódiovým lákadlom bude bubnová show v podaní zoskupenia Batida a košický spevák BuranoWski.

Na Dňoch obce Bystrá pokrstí nový amfiteáter I. Tásler a IMT Smile

Nový amfiteáter bol postavený vedľa parkoviska pri Bystrianskej jaskyni a postupne k nemu pribudne aj nový multifunkčný komplex.

Štiavnický festival Capalest otvorí tradičný Babylon jazykov

Babylon jazykov - to je stretnutie so všetkými jazykmi prítomnými na festivale a jeho účastníkmi. Na úvodnom podujatí zaznejú aj texty štiavnických prozaikov Rút Lichnerovej a Antona Hykischa.

Lučenec chce rozšíriť komunitné centrum na Rapovskej križovatke

Ak bude mesto úspešné, komunitné centrum by podľa jej slov malo byť rozšírené o hygienické zázemie, ihrisko pre deti, kontajnerový prístrešok, spevnené plochy, inžinierske siete a žumpu.

Vydanie územného rozhodnutia pre stavbu v Barinách je v súlade s ÚPM

Okresný úrad tiež odmietol námietku prokuratúry, že by vyvesenie na úradných tabuliach obce Kováčová a mesta Zvolen nebolo v zmysle zákona.

V júli bolo v banskobystrickom okrese dopravných nehôd viac ako v júni

Z celkového počtu dopravných nehôd, 22 zavinili vodiči motorových vozidiel, dve nehody cyklisti a dve chodci.

Návštevníkov opäť privítajú na štiavnickom Novom zámku aj večer

Noci z Nového zámku sú večerné prehliadky múzea, ktoré dajú možnosť návštevníkom užiť si jedinečný pohľad na mesto a jeho okolie z najvyššie položenej časti zámku.

Zo starej schátralej pajty vybudovali múzeum plné tradičných exponátov

Nápad zriadiť v dedine múzeum skrsol starostke Monike Zlesíkovej ešte v roku 2015. Pri detskom ihrisku sa nachádzala opustená budova v dezolátnom stave.,aktualizované 

Nórska veľvyslankyňa si pozrela projekt dažďových záhrad vo Zvolene

Primátorka veľvyslankyni odprezentovala všetky opatrenia, ktoré mesto spolu s partnermi v rokoch 2014 – 2018 realizovalo: zelenú strechu na autobusovej stanici a 32 dažďových záhrad.

Zvolen začal rekonštruovať ďalšiu ulicu na sídlisku Západ

Rekonštrukcia sa začala začiatkom augusta búracími prácami, ktoré potrvajú do konca septembra. Vzhľadom na náročnosť investície bude rekonštrukcia rozdelená na dve etapy.

V Čiernom Balogu budú objavovať jedlá z doby predzemiakovej

OZ sa síce nepodarilo objaviť pôvodné recepty jedál, ktoré sa varili v obci pred viac ako 500 rokmi, pokúsia sa ich na podujatí aspoň priblížiť.

V banskobystrickom múzeu predstavia kolekciu vzácnych malieb na skle

Maľby na skle patria medzi najvýraznejšie výtvarné podoby slovenského ľudového umenia. Práve prostredníctvom zobrazených námetov na skle vyjadrovali naši predkovia svoj pohľad na svet.

Do údržby hradu Šomoška investuje samospráva ročne do 6000 eur

Aktuálne si väčšiu opravu žiada predovšetkým šindľová strecha hlavnej veže, na ktorú by obec chcela získať peniaze od štátu.

Na Ulici Jula Horvátha v Kremnici vybudujú nové parkovacie miesta

Parkoviská bude mesto budovať prostredníctvom vlastných technických služieb.

Letné kino v Novej Bani na Tajchu uzavrie vojnová dráma

Letné kiná pre mládež a dospelých bývajú už tradične v amfiteátri na Tajchu raz mesačne v júni, júli a auguste, vždy v piatok po zotmení.

Organizátori Ampliónu si z festivalu MIMOS priniesli skúsenosti

Festival MIMOS organizuje miestne kamenné divadlo L'ODYSSÉE, ktoré je aj Národným inštitútom mimického a pohybového umenia.

Okrem bežnej údržby plaváreň v Banskej Štiavnici v lete aj modernizujú

Len nedávno bol v mestských kúpeľoch oddychový relaxačný bazén zrekonštruovaný na vírivú vaňu.

V Detve začali stavať infraštruktúru pre belgickú spločnosť Punch

Ešte tento rok by malo mesto postaviť aj prístupovú cestu k závodu, vrátane verejného osvetlenia, chodníka a dažďovej kanalizácie.