< sekcia Banskobystrický kraj

Diskusie s Bystričanmi pomôžu naplánovať udržateľnú mestskú mobilitu

Na snímke ľudia prechádzajú Námestím SNP v Banskej Bystrici. Ilustračná snímka. Foto: TASR - Branislav Račko

Dopravné zápchy patria medzi časté problémy väčších miest.

Banská Bystrica 8. marca (TASR) – Sériu verejných diskusií s obyvateľmi, ktoré pomôžu pri analýze súčasného stavu dopravy v Banskej Bystrici, organizuje v najbližších marcových dňoch banskobystrická Nadácia Ekopolis v spolupráci s mestom. TASR o tom vo štvrtok informovala Eva Ščepková, PR manažérka nadácie.

V súčasnosti sa koná audit dopravy v Banskej Bystrici, ktorého výstupom budú odporúčania pre plánovanie udržateľnej mestskej mobility.

"Rovnako dôležité ako aktivity formálnych odborníkov a plánovačov sú stretnutia s obyvateľmi. Tých považujeme za miestnych expertov na dopravu, keďže sa mestom každodenne presúvajú a pohybujú. Potrebujeme vedieť ich názory a potreby, ktoré pomôžu identifikovať silné a slabé stránky súčasného stavu rôznych druhov dopravy v Banskej Bystrici," priblížil Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis.

"Dopravné zápchy patria medzi časté problémy väčších miest. Napriek tomu ľudia zatiaľ vo väčšej miere nie sú ochotní presadnúť z áut do verejnej dopravy. Naším zámerom je dospieť do stavu, že autobusom sa človek dostane tam, kam potrebuje skôr než vlastným autom. Verím, že realizovaním verejných diskusií o problémoch dopravy v meste vytvoríme kvalitný plán udržateľnej mestskej mobility," vysvetlil prvý zástupca primátora Jakub Gajdošík.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.