< sekcia Banskobystrický kraj

B. Bystrica obnovuje kultúrne stánky v Podlaviciach a Šalkovej

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Celková suma na údržbu budov vo vlastníctve mesta sa pohybuje vo výške takmer milión eur.

Banská Bystrica 8. marca (TASR) - Rekonštrukcia kúrenia v kultúrnom dome na banskobystrickom sídlisku Podlavice, výmena strechy na kultúrnom stánku v časti Šalková či nové okná na objekte bývalej Základnej školy na Tatranskej ulici v Sásovej, aj to sú projekty, na ktoré mesto vyčlenilo peniaze v tohtoročnom rozpočte. Celková suma na údržbu budov vo vlastníctve mesta sa pohybuje vo výške takmer milión eur.

"Povinnosťou samosprávy je mestský majetok zhodnocovať a udržiavať. Som rád, že sa nám to dlhodobo darí napĺňať. V najbližšom období sa chceme zamerať na obnovu kultúrnych stánkov a infraštruktúry. Občianske rady, komunitné centrá a všetci Banskobystričania tak budú môcť tráviť voľný čas v kvalitnejších priestoroch. Zrealizovanými opatreniami nielen zlepšíme prostredie, ale ušetríme i na energiách," konštatoval primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

"Montážne práce na Kultúrnom dome v Podlaviciach sa začali už v polovici februára. Investičná akcia v celkovej sume takmer 59.000 eur sa zamerala na montáž vykurovacích kotlov, výmenu radiátorov a rozvodov ústredného kúrenia. Prípojky a rozvody plynu po fasáde sa zrealizujú hneď, ako to počasie dovolí. Stavebné práce by mohli byť dokončené koncom marca. Rekonštrukciou kúrenia sa zvýši komfort obyvateľov, ktorí sa opäť budú môcť plnohodnotne stretávať pri tradičných zábavách, tvorivých dielňach, detských diskotékach alebo báloch," priblížila hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Podľa nej v letných mesiacoch by sa výmeny strechy mal dočkať kultúrny stánok v Šalkovej, ktorý bol postavený ešte v roku 1939. V súčasnosti je vypracovaná projektová dokumentácia a pripravuje sa verejné obstarávanie na zhotoviteľa. Zároveň bude predložená žiadosť o stavebné povolenie. Predbežná cena prác sa pohybuje vo výške asi 74.000 eur.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.