Banskobystrický kraj

Banská Štiavnica pripravuje Festival peknej hudby

Festival si po celé roky zachovával ráz širokej palety hudobných žánrov. Organizátori nechceli zostať len pri jednonástrojových koncertoch klasickej hudby, rocku či džezu a inak to nebude ani teraz.

Do Vydrovskej doliny pôjde prvý nočný Astrovlak

Pozorovanie astronomickými ďalekohľadmi a odborný výklad sa uskutoční pod záštitou Hvezdárne v Banskej Bystrici - organizačnej súčasti Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom.

Múzeum v Rimavskej Sobote získalo do zbierok dve olejomaľby J. Sándyho

Dve kompozície s námetom Muránskeho hradu, ktoré sa podarilo múzeu získať, sú vzácnym dokumentom podoby tejto hradnej zrúcaniny a okolitej prírody v druhej polovici 19. storočia.

Štiavnický projekt oživí Záhradu pod Starým zámkom, obnovia aj ohnisko

Už koncom septembra by mala záhrada poskytovať domácim, návštevníkom i všetkým skupinám turistov priestor na opekanie, grilovanie a trávenie času s rodinami a priateľmi.

Polícia vykoná osobitnú kontrolu premávky v okrese Lučenec

V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Vlakovú dopravu po požiari konára na trolejovej trati obnovili

Išlo o požiar konára, ktorý spadol na elektrické vedenie ešte pred príchodom vlaku. Konár padol na rušeň, od čoho sa chytil molitan na nasávacom otvore vzduchu.,aktualizované 

V Hontianskych Tesároch horí pole, chytilo sa od horiaceho traktora

Na mieste zasahuje 14 hasičov so šiestimi kusmi techniky.

Počas festivalu bude banskobystrické kníhkupectvo otvorené nonstop

Program sa začína večer v neďalekej Literárnej bašte besedou so spisovateľkou Petrou Hulovou. Česká spisovateľka a publicistka predstaví svoj nový dystopický román.

Na keramickom sympóziu v Kalinove sú Slováci, Švajčiari a aj Thajčanka

Umelci tvoria v neateliérových podmienkach závodu Žiaromat Kalinovo. Na jubilejnom 30. ročníku sa zúčastňujú umelci v medzinárodnej zostave - Andrea Čepiššáková, Lucia Fabiánová a Svätopluk Mikyta zo Slovenska, umelecká dvojica Nico Krebs a Tayio Onorato prišla zo Švajčiarska.

V Očovej po desaťročných peripetiách začali stavať kanalizáciu

V obci začali s projekčnými prácami už v roku 2007. Na začiatku roka 2015 starosta po dohode so zástupcami mikroregiónu rokoval s vedením Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti o tom, aby táto akcia bola zaradená do ich investičného plánu. Nakoniec sa to podarilo.

Dopravná nehodovosť v júni v Banskobystrickom okrese stúpla

Z celkových 18 nehôd v šestnástich prípadoch boli na vine vodiči motorových vozidiel, jednu nehodu zavinil chodec a pri jednej nebolo zavinenie zistené.

Štiavnický oporný múr s keramickými reliéfmi v meste zrekonštruovali

Po uplynulej zime bol totiž múr vo veľmi zlom stave, čo sa prejavilo aj na reliéfoch.,aktualizované 

Chrípky bolo najviac v Banskobystrickom kraji u dospelých a detí

Najvyšší počet chorých na akútne respiračné ochorenia je v okresoch Lučenec, Žarnovica, Zvolen, Veľký Krtíš, Revúca a Krupina.

Na ženy v Banskej Bystrici čaká Deň krásy

Okrem súťaží sa môžu návštevníci podujatia tešiť aj na vyvrcholenie programu – líčenie s Luciou Sládečkovou, známou ako Make-up by Lucid.

Záchranné zložky zasahujú v Starých Horách pri nehode

Podľa informácií z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici jedna zranená osoba je v opatere zdravotníkov.

Živý šach v Banskej Štiavnici vyvrcholí partiou so živými figúrkami

Štiavnický živý šach ponúkne netradičné divadlo - partiu šachistov, ktorí budú hýbať živými figúrkami stvárnenými šermiarmi so zaviazanými očami.

V Korytárkach znejú počas celého víkendu fujary

Trojdňové podujatie, ktoré sa koná na počesť nestora detvianskych fujaristov Jozefa Rybára, privíta počas svojho trvania približne 70 interpretov - hráčov na tomto jedinečnom hudobnom nástroji.

Samospráve Lučenca sa ani po troch rokoch nedarí predať plaváreň

Lučeneckú plaváreň zatvorili vo februári 2015 pre jej havarijný stav, pretože podľa vedenia mesta by jej rekonštrukcia nebola ekonomicky výhodná.

Pred sobotňajším Dňom stromu odhalili pamätnú tabuľu L.Chudíkovi

Lesníci zároveň odovzdajú jednému zo svojich radov Cenu Jozefa Dekreta Matejovie a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná zasadí v areáli skanzenu strom roka 2018.